Suositelkaas herrasmiehet pk-seudulta kohtuuhintaista korjaamoa missä saisi vaihdettua Megane Break 1,4 -00:aan etujarrulevyt- ja palat. Ja jos olisi vielä noin hintatietoa niin hieno juttu. Kiitos jo etukäteen! p.s. ei mielellään ohjeita tyyliin "osta Motonetistä ja vaihda itse" vaan ihan riittää paikan nimi ja noin hinta=)
Jarruremppa megane´breakiin
5
464
Vastaukset
- sceniikki
Miten olisi pelkästään relluihin erikoistunut Autokorjaamo Kujala Oy Vantaa Korsossa. On ihan Korson juna-aseman vieressä, joten kätevä viedäkin ja hakea auto. Eihän se aivan ilmainen ole, arvoisin tuon etujarrurempan olevan n. 150 euroa. Todella asiallinen paikka, mulle tehnyt kaikenlaista pientä ylimääräistä pikkuhommaa siinä sivussa, esim. lisännyt jäähdytysnestettä ja jarrunestettä ja kiinnitellyt uudelleen pakoputken lämpösuojia yms. ja ei ole veloittanut niistä mitään.
- mega(ne)tyttö
Kiitos vinkistä! Taidan hipsutella sinne ennenkuin kärry on jonkun perävaloissa kiinni...
- Satunnainen häiriö
mega(ne)tyttö kirjoitti:
Kiitos vinkistä! Taidan hipsutella sinne ennenkuin kärry on jonkun perävaloissa kiinni...
Hei!
Minua kiinnostaisi myös kohtuuhintainen ja luotettava korjaamo (vuoden 2000 Meganelle).
Autossa on käyntihäiriö (käy välillä raskaasti ja saattaa melkein pysähtyä) joten olisi kiva, kun paikka olisi jossain EspoonTuomarilassa päin, jonne olisi helppo ajaa.
(Edellinen korjaamo ei osannut kiristää laturin hihnaa kunnolla, joten vähän epäillyttää viedä samaan paikkaan.) - öky9
Satunnainen häiriö kirjoitti:
Hei!
Minua kiinnostaisi myös kohtuuhintainen ja luotettava korjaamo (vuoden 2000 Meganelle).
Autossa on käyntihäiriö (käy välillä raskaasti ja saattaa melkein pysähtyä) joten olisi kiva, kun paikka olisi jossain EspoonTuomarilassa päin, jonne olisi helppo ajaa.
(Edellinen korjaamo ei osannut kiristää laturin hihnaa kunnolla, joten vähän epäillyttää viedä samaan paikkaan.)Meidän rellussa oli samanlainen käyntihäiriö. Tarkalleen kylmällä säällä peruuttaessa kylmällä moottorilla ja kääntäessä vasempaan tykkäsi sammua. Rintapellissä ihmeellinen venttiili. johon tuli alipaineletku, joka oli murtunut juuresta. Pätkä pois ja ongelmat hävisivät.
- riraaa
öky9 kirjoitti:
Meidän rellussa oli samanlainen käyntihäiriö. Tarkalleen kylmällä säällä peruuttaessa kylmällä moottorilla ja kääntäessä vasempaan tykkäsi sammua. Rintapellissä ihmeellinen venttiili. johon tuli alipaineletku, joka oli murtunut juuresta. Pätkä pois ja ongelmat hävisivät.
Kiitti vinkistä. Kuulostaa lupaavalta. Pitää mennä tutkistelemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672824
- 2012097
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.562012- 711776
- 921658
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91541- 841268
- 811080
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2001041- 951039