Meiltä poistettiin kokonaan vanha ja pahasti levinnyt ruusupensas. Miten voin varmistaa, ettei se enää lähde kasvuun, kun käsittääksi on aika sitkeä tapaus. Pitääkö kaikki "juuren palat" saada poistetuksi? Suositteletteko varmuuden vuoksi laittamaan jotain läpäisemätöntä harsoa ennen uutta maakerrosta?
Kiitti jos osaat auttaa.
Pensaan ylöskaivuu
ruusuton neito
1
561
Vastaukset
- 25
Eikös ruohon leikkaaminen pidä aisoissa, jos siis on nurmikkoa. Itse vain revin juuria niin paljon, kuin mahdollista ja lapiota avuksi käyttäen. Pois lähti kukkapenkistäkin.
Nyt on toinen poistoharkinnassa. Jänis on ollut hyvä aisoissa pitäjä.. Vain kanaverkolla suojatut kasvit säästyi jäniksen hampailta. Ainakin kaksi omenapuuta meni runsaan lumen vuoksi, kun suojaus ei ollut tarpeeksi korkealla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.359474- 375114
- 434893
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk2003760- 133223
- 433049
- 312866
- 442543
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise682424- 562353