Suomi muuttuu islamilaiseksi

Olen seurannut tätä tilannetta jo vuosia, hyvin huolissani. Nyt olemme sellaisessa tilanteessa, että EUn pääkaupunki Bryssel on muuttumassa 15-20 vuoden kuluttua islamilaiseksi, samoin Helsinki muuttuu puoli-islamilaiseksi 15-vuoden kuluttua. Jne.

Siis miten vitussa olemme tässä tilanteessa?!??!?!? MIKSI HELVETISSÄ TILANNE ON PÄÄSTETTY TÄLLAISEKSI?!?!?!?!?
6215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Uskokaa Jumalaan ja Jeesukseen Kristukseen. Jeesus on totuus. Hän aikanaan varoitti vääristä profeetoista ja uskonnoista. Kääntäkää kasvonne Jeesuksen suuntaan.

Äänestä

...vauhdit­tavat mo­net teki­jät: maa­han­muutto mus­limi­maista ja mus­li­mien kantavä­es­töä kor­ke­ampi syn­ty­vyys; isla­mo­fiili­sen po­liitti­sen eliitin ja val­ta­vir­tame­dian vaa­lima mo­ni­kul­ttu­rismi, joka mahdol­listaa pe­rus­vapa­uksia ja ih­mis­oi­keuk­sia hal­veksi­van shari’an tota­litaa­ri­sen käs­ky­val­lan juur­tu­mi­sen län­teen; mus­li­mien har­joit­tama is­la­miin kut­su­mi­nen; sekä ta­qiyya, mus­li­mien us­kon­nolli­nen vel­volli­suus va­leh­della ja kät­keä to­delli­set ai­keensa aina, kun se pal­ve­lee is­la­min etua, ku­ten posi­tiivi­sen ima­gon yllä­pi­tä­mistä, tai suo­jelee mus­li­meja on­gel­milta, ku­ten jou­tumi­selta ri­kos­oi­keu­delli­seen vastuu­seen. Mer­kittä­vässä roo­lissa ovat moskei­jat, jotka eivät suin­kaan ole pelk­kiä har­tau­den har­joit­tami­seen tar­koi­tet­tuja temppe­leitä, vaan myös so­tilas­po­liitti­sia pro­pa­ganda- ja ko­mento­kes­kuk­sia, joissa le­vite­tään isla­min mili­ta­ristis-eks­pan­sii­vista ideo­lo­giaa, liet­so­taan vi­haa län­si­mai­sia ar­voja vas­taan ja koulute­taan tule­vai­suu­den jiha­dis­teja. Fakta­tie­toja mos­kei­joi­den toi­min­nasta voit lu­kea S. So­lo­mo­nin ja E. Ala­maqdisin kir­jasta “The Mosque Ex­posed“ (http://www.amazon.com/Mosque-Exposed-S-Solomon/dp/0979492904).

Äänestä
  • ja muiden länsimaiden lepsu maahanmuuttopolitiikka on syynä islamisoitumiseen! Kohta ruvetaan elämään koraanin lakien mukaan ja siihen en kyllä minä koskaan tule suostumaan saavat sitten tappaa.

    Äänestä

Faktoja:

1. Islam ei leviä itsestään vaan ihmisten mukana.
2. Islam ei leviä itsestään vaan ihmisten mukana.
3. Euroopassa ja maailmassa vannotaan vapaan liikkuvuuden nimiin, mikä tarkoittaa myös sinua.

Täten islamisoitumista ei voi estää.

Paras mitä voimme tehdä on pitää uskonto yksityisasiana niin ettei valtio mene liputtamaan minkään uskonnon puolesta.

En toivo kristillistä enkä islamilaista diktatuuria. Kotonaan palvokoon vaikka kiviä ja kantoja.

Äänestä
  • "Paras mitä voimme tehdä on pitää uskonto yksityisasiana niin ettei valtio mene liputtamaan minkään uskonnon puolesta."


    Mutta puolen vuosisadan kuluttua tietyissä Euroopan maissa kantaväestö on liian harvalukuista ja vanhaa kyetäkseen enää sanomaan "ei" shari’aa vaativille.

    Äänestä

  • Mitäs jos lakattaisiin vannomasta vapaan liikkuvuuden nimiin?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


fghfjgfj kirjoitti:

Olen seurannut tätä tilannetta jo vuosia, hyvin huolissani. Nyt olemme sellaisessa tilanteessa, että EUn pääkaupunki Bryssel on muuttumassa 15-20 vuoden kuluttua islamilaiseksi, samoin Helsinki muuttuu puoli-islamilaiseksi 15-vuoden kuluttua. Jne.

Siis miten vitussa olemme tässä tilanteessa?!??!?!? MIKSI HELVETISSÄ TILANNE ON PÄÄSTETTY TÄLLAISEKSI?!?!?!?!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu