sanotaan ranskista ei saa kaupaksi muuten kuin hintaa reilusti alentamalla. Tämä onkin alalla toimijoiden keskuudessa tiedetty aina. Jos ranskista yrittää kaupata normaalilla hinnalla kuten sakua ja japsia niin ei onnistu.
http://www.iltalehti.fi/vaihtoautoextra/2010042011510024_vx.shtml
http://www.iltalehti.fi/vaihtoautoextra/2010042011510024_vx.shtml
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tojosta hirtti kaasu, hajos jarrut, matot ei pysynyt paikallaan, ongelmia ohjautehostimessa, tippu vararenkaat, maasturit meni nurin. Jonka johdosta teron mappi onkin täynnä kutsuja nimittäin takaisinkutsuja ja nyt on sitten aikaa pohtia toimivien autojen jälleenmyymtiarvoja.
osua ja upota. Ränskisfäniin sattuu nyt kun totuus tuli julki ammattilaisten suusta :) Mites muuten Toyota kuuluu tähän mitenkään? Ihmettelen.
ranskista ei saa muuten kaupaksi.Kannattaako teidän sitten noin huonosta autosta teidän tälle palstalle kirjoitella.Jokin niissä ranskalaisissa teitä ärsyttää kun jatkuvasti täällä roikutte.
ihan kuka tahansa omistamatta edes autoa. Eikö tälläinen juohtunut suuressa viisaudessasi mieleesi millään tavalla?
ja roikkuukin. Ja saa roikkua.
Käsittämätöntä on kuitenkin, miksi sellainen henkilö, jolla ei ole Citroenia itkee täällä sen huonoa jälleenmyyntiarvoa.
Kenties kysymyksessä on empaattinen henkilö.