Homevettä?

Onko teiän juomavesi maistunu tännään hommeiselta?

Veenpuhistamosa hometta vai raatoja? Ei oikein humukseltakaan maistu.
4179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

me täällä vedenpuhdistamolla lisätään Oulun vesijohtoveteen kemikaalia nimeltä G.A.Y. Älkää hyvät miehet menkö juomaan Haukiputaan puhdasta lähdevettä!

Äänestä

ON maistunu jo tiistai-illasta lähtien!

Äänestä
  • mullalle, olisiko tulvavesi tms.

    Äänestä

  • yugyig88 kirjoitti:

    mullalle, olisiko tulvavesi tms.

    Voikohan sitä juoda? eipä ole ainakaan mitään tullut, vielä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


homekorvo kirjoitti:

Onko teiän juomavesi maistunu tännään hommeiselta?

Veenpuhistamosa hometta vai raatoja? Ei oikein humukseltakaan maistu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu