Mikä neuvoksi kun haluttomuus vaivaa?
Olin aiemmin lähes seksiaddikti, exän kanssa seksi oli aivan mahtavaa ja harrastettiin sitä usein ja kaikkialla ja oli ihanaa. No muutenpa sitten mikään ei toiminutkaan, joten erottiin.
Nyt minulla on oikein rakas ja ihana mies, josta välitän kovin. Mutta makuuhuoneessa... ei vain hommat mene putkeen. En olisi ikinä uskonut, että itse (varsinkin n. vuoden seurustelun jälkeen) koen tällaista haluttomuutta.
Lähden yhä seksiin mielelläni, teen aloitteitakin, lämmittelen miestä, otan mielelläni suihin ja teen kaikkea oikeastaan mielelläni, mutta seksi ei vain tunnu miltään. Mies ei saa minua lämmitettyä, en halua miestä. Mies ei saa minua enää laukeamaan edes suulla, millä ennen laukesin hetkessä. Nyt laukean vain omin käsin. Argh. Ja seksi ei tunnu miltään. Se on vain ihan kivaa. Ärsyttää!
Typerää sanoa, mutta minua häiritsee, että miehelle kertyi yli kymmenen lisäkiloa alle puolessa vuodessa. En näe miestä seksikkäänä. Yritän aina ajatella sen kehon parhaimpia puolia ja että se näyttää hyvältä kasvoista, mutta ei auta. Sanotaan, että jos rakastaa, ei ylimääräiset kilot haittaa eikä se jättimäinen kaljapizzamaha...mutta...kyllä se vaan haittaa.
Lisäksi mies on ollut suht surkea seksissä alusta asti ja vaikka olen sitä koettanut ohjailla, meinaa seksi olla turhan paljon vain ikuisuuden kestävää jyystöä yhdessä asennossa. Lämmitelemäänkin mies on heikkoa sorttia. Touhu on vähän sellaista, että minä hommailen kuin mies ja mies on enemmän passiivinen (kuin muka naiset). Lisäksi miehellä on melkein näihin päiviin saakka ollut ongelmia seisokin kanssa. Olen koettanut auttaa parhaani mukaan, ja ymmärtää, ettei seisokin lerpahtaminen johdu minusta, mutta itselleni on tullut suorituspaineta, jotka varmaankin lisäävät haluttomuutta. Inhottaa syytellä miestä näin, mutta en oikein osaa itseänikään syyttä. Paitsi että vikani on se, etten halua miestä, vaikka haluan haluta ja haluan ihanalta tuntuvaa seksiä. AUTTAKAA.
haluttomuus vaikka haluaa haluta
3
1107
Vastaukset
- .......onneksi
Ei elämä olekaan pelkkää sexiä ! Elää voi vähemmälläkin seksillä.
- tee jotain
maha aiheutt just niitä seksiongelmia, on kokemusta.
Puhu miehes kanssa. - ex-panopupu
Hei! Et ole yksin! Kuin olisin itse tuon kirjoittanut...
Juuri puhuttiin miehen kanssa, kun seksi ei suju. Sentään osaamme puhua siitä aika avoimesti. Sanon, että rakastan ja kyllä se siitä vielä lähtee... En uskalla sanoa, etten halua häntä, koska en halua menettää häntä ja kuitenkin haluan haluta häntä.
Seksi on ihan kivaa silloin kun sitä on, mutta että päästäisiin edes siihen asti... Minun kun on vaikea tehdä aloitetta (ei ole koskaan edellisten kanssa tarvinnut ja nyt voisin olla ilmankin seksiä), mutta mukaan lähden kyllä. Vaan miehellekin se tuntuu olevan vaikeaa, kun alku on joskus epämääräistä säheltämistä ja laskee siten miehenkin halut.
Alussa seksimme oli loistavaa, joten tiedän, että se voi olla sitä myös tulevaisuudessa. Mietin, miten saisin miehestäni itsevarmemman ja itsestäni haluavamman. Haluttomuus itsessään ei tee minusta niin onnetonta, vaan se, etten voi antaa miehelleni sitä mikä kuuluu mielestäni normaaliin parisuhteeseen, seksiä! Toivottavasti hän vielä jaksaa odottaa, sillä hänen tilallaan olisin (tai olenkin silloin kun vielä olin varsinainen panopupu) lopettanut suhteemme jo aikaa sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 133996
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831639Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2641468Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä731455Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2371341Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121130Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041079Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍1341070- 931024
Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65993