Kuinka pitkän yrityksen jälkeen

teille alkoi tulla selvä tunne, että kaikki ei ole kunnossa? Itselleni on alle vuoden yritys takana, mutta alan olla aika varma siitä, että jokin ei toimi niin kuin pitäisi, vaikka gynen normaalitutkimusten mukaan kaikki on kunnossa ja kierto säännöllinen.
1298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

alkoi ehkä puolitoista vuotta olla silloin täynnä yritystä kun aloin ajatella, että ehkä olis muutakin vialla kuin vain stressi tms. Aika pitkään sitä selitteli itselleen kaikennäköistä. "Noh, tulee kun on tullakseen, ei nyt ehkä oliskaan paras hetki, ei tässä nyt NIIN tosissaan olla tai kiireessä tms". Sydän itki verta ja kerran kuussa sydän oli vereslihalla.Totaalisesti. Reilu puolitoista vuotta oli yritystä takana kun ystävän neuvosta varasin ajan lääkärille(Terveyskeskus), mistä asiat lähti etenemään. Muutama kuukausi odotusta ja pääsimme (julkisella) lapsettomuustitkimuksiin. Todella asiallista toimintaa.Kiitos Jorvin sairaalalle. Muutama kuukausi meni ja hoidot aloitettiin. 2 kk hoitojen aloituksesta olimme niin onnekkaita että raskauduin ja tuon raskauden seurauksena on nyt 2,5 v. oma kultarakas esikoispoikani. Toinen lapsi meillä sai alkunsa luomuna ensimmäisestä yrityksestä (aika ylläri!!!)kun luultiin että kauemmin menee ja aika hoitoihin saatiin heti kun alettiin yrittää niin reilu vuoden sisään tulikin kaksi poikaa. Noh, kotiäidin arkea tässä elellään. Ei tämä aina herkkua ole, mutta en vaihtaisi hetkeäkään pois. Siis hopi hopi terveyskeskuslääkärille! Lähtee teilläkin asiat etenemään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


................ kirjoitti:

teille alkoi tulla selvä tunne, että kaikki ei ole kunnossa? Itselleni on alle vuoden yritys takana, mutta alan olla aika varma siitä, että jokin ei toimi niin kuin pitäisi, vaikka gynen normaalitutkimusten mukaan kaikki on kunnossa ja kierto säännöllinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu