Pitäisi järjestellä kyytiä Euroopasta Suomeen tutulle pikaisesti. Vaihtoehtoja ei vapaiden paikkojen suhteen ole paljoa, SAS/Blue1:n kautta ainakin saisi liput vielä ensi viikolle. Nyt kun katselen tämän päivän lentoja, Finnair lentää melko laajasti jo tänään, kuten muutkin firmat, mutta SAS/Blue1 näyttävät lentävän vain muutaman paikallislennon vain täällä, ei juuri muualle Eurooppaan.
Mikä on näiden yhtiöiden valmius aloittaa lentotoiminta? Onko kyseessä päivistä, viikoista vai kuukausista? Uskaltaako lippuja edes ostaa, vai onko yhtiöiden miehistöillä jäänyt Euroopan kohteissa ns. putki päälle?
Lentääkö Blue1/SAS enää?
3
727
Vastaukset
- fobar
Ei tullut mieleen katsoa lentoyhtiön omilta sivuilta?
http://www.blue1.fi jos et arvannut, ja siellä on etusivulla lyhyt tilannetieto linkki tilannekatsaukseen.
Huomenna "lähes normaalisti".
Finavia on availlut ja sulkenut kenttiä siihen tahtiin, että yhtiöt ovat voineet lentää aika satunnaisesti viime päivinä. Isommalle yhtiölle varmaan osuu sattumia vähän enemmän, joten ei ihme että Finnairilla on ollut enemmän lentoja, mutta hankalaa on ollut kaikilla. Joku sanoi että 6 tunnissa saadaan lento järjestettyä... ja "ikkunat" ovat olleet muutaman tunnin luokkaa. Itse asiassa hankalinta voi olla saada matkustajia mukaan, kun aikaa on hirmuisen vähän sen jälkeen, kun tieto on saatu ja on varmistettu, että teknisesti lento voidaan järjestää. Kuulemma aika moni lento on lennetty aika tyhjänä, ennätys kai oli kolme (3) matkustajaa.- Ihmettelen toimintaa
Kello 18.59 Blue One kertoi vielä toimivansa bussiyhtiönä nykyään, huomenna busseja lähtee ympäri EUrooppaa Suomeen, ei mainintaaakaan lennoista. Kaikilla kilpailijoilla lennot toimivat jo tänään lähes täydellisesti.
Kumma, Finnair sai 6h varoitusajalla lennot kuntoon iltapäiväksi, Blue One (lue Alkoholisoituneet työntekijät) vaativat hieman enemmän aikaa krapulan vuoksi. kuuden tunnin aikana noin kuusi lentoa Blue Onelta ja SAS:lta Suomeen, mahtoi olla mahti krapula firmassa tänään.
Ps. Taidat olla firman kaunainen työntekijä? - uygvolvyu
Ihmettelen toimintaa kirjoitti:
Kello 18.59 Blue One kertoi vielä toimivansa bussiyhtiönä nykyään, huomenna busseja lähtee ympäri EUrooppaa Suomeen, ei mainintaaakaan lennoista. Kaikilla kilpailijoilla lennot toimivat jo tänään lähes täydellisesti.
Kumma, Finnair sai 6h varoitusajalla lennot kuntoon iltapäiväksi, Blue One (lue Alkoholisoituneet työntekijät) vaativat hieman enemmän aikaa krapulan vuoksi. kuuden tunnin aikana noin kuusi lentoa Blue Onelta ja SAS:lta Suomeen, mahtoi olla mahti krapula firmassa tänään.
Ps. Taidat olla firman kaunainen työntekijä?"Ps. Taidat olla firman kaunainen työntekijä?"
Haha, teikäläinen taitaa olla katkeroituneen kilpailijan lomautettu työntekijä? :) Sen verran väsynyttä provoamisyritystä. Juuri kun Finnair kerkesi teettää ilmaista työtä työntekijöillään niin tulivuori söi säästöt. Kyllähän sen ymmärtää että pistää sylettämään ja jauhamaan paskaa foorumeilla.
Tänään Blue1:n koneet lensivät pohjoismaihin heti kun ilmatila aukesi, huomenna normaaleista lennoista lennetään jo suurin osa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset26217466Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"18412409Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El706170MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny265017Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään694985Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.524130Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja503722Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta1003672NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun493201Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1463129