nykyisen miehen kanssa yhteensä seurusteltu n, 5 vuotta, se 4 vuotta tuli täyteen aikaisemmin, sitten parin vuoden tauko tyhmyyksieni ja nuoruuteni virheiden vuoksi, halusin kokeilla vielä "kaikkea". Haikailin miehen perään koko ajan, kuten kuulemma hänkin minun, palasimme yhteen. Nyt, ongelmana, etten minä luota häneen eikä hän minuun...Minä löysin häneltä naisteniskuprofiileita ympäriinsä, jotkapoisti kun sanoin. Minulla taas ei ole salattavaa. Kaupassa käydessämme tuntui kuin hän olisi flirttaillut naisille, hän kävelee paljon edelläni, välillä tuijottaa tyhjästi..Kyselee jatkuvasti haluaisinko "puhua jostakin".
Ongelmaksi on tullut ettei seksi minua kiinnosta enää tippaakaan, mietin vain kuinka hän ajattelee muita naisia, enkä ole sinut itseni kanssa. rekisteröin hänen jokaisen minuun kohdistuvan kehunsa negatiiviseksi..pelkään mennä hänen kanssaan yleisille paikoille, pelkään että tämä loppuu, suojelen itseäni joltain enkä tiedä miltä.
Mies väliin heittelee karuja vitsejä pettämisestä, ja jos reagoin niihin hälläväliä-asenteella, hän alkaa mököttämään. jos suutun niistä, hän naureskelee. testaako hän minua, ja miksi?!
Yksi asia on varma, rakastan miestä. Paljon. Enkä halua häntä menettää. Olemme edenneet todella nopeasti, kun tavallaan toisemme tunnemme. Nämä asiat kaihertavat minua silti.toivoisin apua samankaltaisen tilanteen läpikäyviltä, tai muuten vain.
miehen ristiriitaisuus
smartholic
1
938
Vastaukset 1
- en mä
ainakaan rakastaisi miestä joka on niin tyhmä tai ilkeä että tekee sinut mustasukkaiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va731949Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661219- 1411018
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu23991- 89695
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa107679- 44665
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63652- 59635
- 58580