kunnioitettavaa mutta

säälittävää - eihän se edes tajunnut kun siltä kysyttiin että mikä sun ammatti on. Mutta niin meni Turku-oppia ranskalaislapsille - ja niitä haukotti!
1116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että keneltä kysyttiin mitä missä milloin?
Muuten alkaa haukottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


francais anglais kirjoitti:

säälittävää - eihän se edes tajunnut kun siltä kysyttiin että mikä sun ammatti on. Mutta niin meni Turku-oppia ranskalaislapsille - ja niitä haukotti!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu