Salasan pituus ja muuta mulinaa

LareCroft

Kehoituksesta vaihdoin salasanaani ja on se kyllä törkeän pitkä. Piti oikein kirjoittaa johonkin muistiin.
Ja melkoista tavaamista sen syöttäminen kenttään onkin, sillä tuli tehtyä 'aika varma' vaikkei täysin varmaa varmaan olemassa olekaan?

Työttömyyden itseä kohdatessa ja jonkinmoiseen opinahjoon päästessä tuntyy ihan hyvältä. Mahdollisuuksia opiskeluun on vaikka mitä, jopa niin paljon että siinä viidakossa on vähän ikäänkuin pihalla.

Reippain mielin vaan tästä eteenpäin.

Pari sanaa tästä kivasta palstasta: monikaan ei muistanut viestiäni: älä provosoidu.

Miksi hermostut provosta, miksi vastaat siihen provosoituen, miksi jatkat jankkaamista, miksi sinun mielipiteesi on ja vain se oikea, parempi kuin toisen?

Jos itse kuumenen, se tapahtuu aivan muualla kuin keskustelupalstalla.

Ja nyt mukavaa viikonloppua kaikille lukijoille :-)

6

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meriläinen

      Sulla on oikea asenne työttömyyteen, siitä kannattaa ottaa kaikki hyöty irti ja opiskelu on yks ja toinen on pitää sitä lomana, koska kun sitten taas työelämään joutuu/pääsee ei välttämättä niitä lomia pitkään aikaan ole.

      Joskus naurattaa täällä koneen päässä ku jotkut kuvittelee että provoisudun vaikka nauraen niitä viestejä kirjoittelen :)
      Jankkaaminen kait usein johtuu siitä kun toinenkin jankkaa, ei täällä kukaan yksinään, ja lopentankin sitten kun ei enää huvita. joskus parin viestin jälkeen joskus useamman :)
      Eihän täällä kait niin tosissaan kirjoitella, en ainakaan minä.
      Mukavaa viikonloppua myös sinulle ja muille palstalaisille.

    • Yxitypy

      jos joku provosoi. Eiköhän me kaikki sitä jossain määrin tehdä. Pääasia että juttua syntyy.
      Ei tätä palstailua kenenkään nyt niin todesta pitäis ottaa :=))

      Hyvät viikonloput myös sinulle :=)

    • Kaikkea se tuo eteen tuo elämä kun joutuu uutta oppimaan , onneksi sulla mahdollisuus opiskeluun ja jos vielä niin että on haave jostain työstä mitä ei sitten koskaan tullut valinneeksi itselleen, saa ikäänkuin uuden tilaisuuden.
      Provoista taas senverran että kyllä minä itse olen täällä välillä aikanaan kinannut oikein sormet näppäimiä "hakaten" mutta sellaistahan se toisinaan on kaikkialla ja kaikessa ainakin minulla että välillä ei tunnu suuremmatkaan puhurit keinuttavan ja joskus taas tuntuu että vimmastuu ennen tuulenvärettäkään.. mitä lie..

    • ihmettelijäinen

      kuten minä, vaihdoin kaikille nimimerkeille saman salasanan.
      Jos joku ne varastaa, ei paljon kiristä pipoa.

      Muistanut oppiasi?
      Jokaisella kirjoittajalla on oma tapansa reagoida.
      Kellä meistä on oikeus antaa toiselle neuvoja?

      Taistelut ja sanasodat käydään, kuin persoonat ne sanelevat.
      Mikäpä sinä tai minä olemme niihin puuttumaan.
      Antaa ihmisten tehdä kuinka haluavat.

      • niintainoin

        ihan samaa mieltä. Itse en sanasotia täällä harrasta, tuskin kirjoitan muutenkaan. Jollakin se taas tuntuu olevan tapana, luonteenpiirre. En halua antaa huomautuksia toisille, en korota itseäni toisten yläpuolelle.
        Kukin kun pitää huolen itsestään, hyvää tulee.

        Jos kaikki olisi erinomaisesti, mistä täällä edes kirjoitettaisiin.


    • mikset tallenna sitä selaimeen, höh????

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      13
      2596
    2. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      122
      1267
    3. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1195
    4. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      245
      1024
    5. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      1013
    6. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      63
      924
    7. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      826
    8. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      84
      796
    9. Taposta murhaksi

      Mitä tästä tapauksesta tiedetään?
      Kajaani
      41
      722
    10. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      719
    Aihe