Saako nykyään taksikyytiä sujuvasti myös öisin/viikonloppuisin ? vastaako kukaan puhelimeen ?
TAKSIKYYTI
tavoittelemaasi nume
6428
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kyyttii vaikka mihin, kun järki ei piätä pakota
sie tarviit taksii, mihin sie pakenet yöstä, kun meillä ei yöelämää oukkaan? Mieki pakenin jalan joskus.
havahduin tämän kylän todellisuuteen. Oli arki-ilta, ehkä torstai, olin sotkeutunut Monttuun. Halusin taksin kotiin, aivan mahdoton tehtävä. En nyt jäänyt hunningolle, silti.
Ei sua.
Polovelan papattajat juuan polovelasta kävi rattorloilla mantsissa tuossa kesemmällä.
puoltoista tuntija vuottivat papattaja t-paidat päällä (kylymässä) taksia kun valomerkin jälkeen poistuivat paikallisesta. (Ja tok piettiin seuroova päevä siestoo)
Että näen...
se on meillä tapana, että vieras mies sua, myös taxin.
Norjassa on liikenteessä ajoneuvoja joissa on jopa vilkas yöpalvelu. Kun kaipoot naisilloo tai ilotalloo istu vain taxiin ja oletkin jo perillä.
kuski on nainen ja sinä asiakas.
Jos oikein ymmärsin, niin naistaksit ovat myös panopuita. Jaa, jospa miestaksitkin ovat - Ilomantsi olisi sitten vähän kuin ruotsin maalta. Kuski voi olla nainen ja kyytiläinen nainen. Kuski on yleensä kuitenkin mies ja kyytiläinen mies. Kurkkua tarviis.