Miten naisen tulis liikkua sängyssä? Sinkut palstalla joku alkoi valittamaan että melkein kaikki naiset on huonoja sängyssä koska eivät liiku ollenkaan. Mitä liikettä sillä tarkoitetaan? Onko kyseessä lantioiden rytkytys, kiemurtelu, asennosta toiseen heittäytyminen vai mikä?
Itse en pahemmin liiku sen takia koska luulen että miehet tulevat liian nopeasti jos alan lantiotani nytkyttämään. Joskus on käynyt niin ja mies on surullisena sanonut että tuli liian nopeasti (vaikkei oo mua haitannu). Joskus taas on käynyt niin että oma rytmini onkin eri kuin miehen (esim. oma nopeampi) ja sitten mies lopettaa liikkumisen tai jotenkin muuten tulee semmonen olo että teen jotain väärin.
Asennosta toiseen toki menen ilomielin, mutta melkein aina miehen johdatuksella. Itse en tee aloitetta koska kuvittelen että mies just nyt nauttii tästä asennosta, niin en lähde sitä vaihtamaan.
Senkin takia koko valitus on mulle mysteeri koska pornoleffoissa naiset on samalla tavalla passiivisia kuin minä.
Kertokaa siis!!
Itse en pahemmin liiku sen takia koska luulen että miehet tulevat liian nopeasti jos alan lantiotani nytkyttämään. Joskus on käynyt niin ja mies on surullisena sanonut että tuli liian nopeasti (vaikkei oo mua haitannu). Joskus taas on käynyt niin että oma rytmini onkin eri kuin miehen (esim. oma nopeampi) ja sitten mies lopettaa liikkumisen tai jotenkin muuten tulee semmonen olo että teen jotain väärin.
Asennosta toiseen toki menen ilomielin, mutta melkein aina miehen johdatuksella. Itse en tee aloitetta koska kuvittelen että mies just nyt nauttii tästä asennosta, niin en lähde sitä vaihtamaan.
Senkin takia koko valitus on mulle mysteeri koska pornoleffoissa naiset on samalla tavalla passiivisia kuin minä.
Kertokaa siis!!
Vastaukset 10
Vanhimmat
ne MIEHET eivät edes kykene normi panoonkaan !!!
Mistä löytäisi miehet, joka kykenee kyvykkääseen suoritukseen eikä laakee .....
itse olen ratkaissut pulman sillätavalla että minulla on aina jotakin tekemistä käden ulottuvilla on esimerkiksi sukan kudin, rullalauta, hulavanne, korttipakka... Näin ollen jos mies haluaa liikettä niin pistän liikettä niveliin, viimeksi pelasin pasianssia itsekseni, siinä tuli hyvin liikettä kun otin kortit, sekoittelin pakkaa jne.
liikkumisesta (PC-lihaksen supistelu).
Jos olen takana tai päällä niin tykkään pienestä vastaantulosta.
Jos nainen on päällä niin lantion liikuttelu riittää, ei tarvitse pomppia.
Kokeile kaikkea mistä itse tykkäät, jos mies ei ole typerys niin kertoo kyllä mistä ei tykkää.
Joo, toi sisäinen liike unohtuikin listalta vaikka muistin sen sitten kun pistin viestin menemään.
Olen varmaan ihan 'hyvä sängyssä' mutta vielä ihmettelen että miten paljon/vähän liikettä tulis olla. Paras kai kysyä poikakaverilta. Sun vastauksen perusteella liikun just oikein, mutta se on aika vähäistä. Eli annan tavallaan miehen valita tahdin ja asennot. Jos itse alkaisin niitä säätämään niin voisivat olla 'vääriä' miehelle ja hänellä ei ehkä seisois enää. Siksipä jää vieläkin mysteeriksi kun jotkut miehet yleisesti puhuu että nainen makaa kuin lahna sängyssä. Mun mielestä pornoleffoissakin naiset on tosi passiivisia, jos mietitte niin kyllä ne yleensä paikoillaan on niin että mies saa rauhassa työnnellä.
Minä tykkään siitä, että nainen MYÖTÄILEE liikkeitäni. Se on vähän niin kuin tanssilaittialla: Mies vie, nainen seuraa aktiivisesti.
Minua ei haittaa, jos nainen on joskus aloitteentekijä asennon vaihdossa, joskus se on toivottavaakin. Esimerkiksi tuntuisi jotenkin tökeröltä mennä työntämään penikseni oma-aloitteisesti naisen suuhun. Mutta jos hän vaihtaa asentoa ja ottaa minut suuhunsa... elämä hymyilee!
Mutta nämähän ovat asioita, jotka selviävät helposti puhumalla. Kysy äijältäsi, mistä hän tykkää!
Väärä mielikuva sinulla, tietenkin naisen pitää vastata työntöihin kun mies on päällä, kuka helvetti nyt jalat yhdessä makaavaa velttoa paskaa haluaa naida, taidat olla elävä esimerkki siittä mitä miehet ei missän nimessä halua tyttökaverikseen tai vakiopanoksi.
saa liikkua? Onko yleiskunto esteenä, siihen auttaa kuurous? Mutta siitä voi tulla seksuaalisesti liian aktiivisen leima.
olevasi vain pelkkä refleksi tänään? Mistä se johtuu? Et suostu avaamaan silmiäsi vammojen maailmalle, onko se rikos? No, jätä silloin ihmiset rauhaan.
Mä ainakin kaipaan sitä, että nimenomaan naisen johdatuksella vaihdetaan asentoa. Seksi käy tylsäksi jos joka kerta edetään vain miehen halujen mukaan.. Ehkä se jollekin käy, mut mie kaipaan naista jolla on omaakin tahtoa esim. asentojen suhteen. Ja jos saat miehen laukeemaan nopeesti niin sehän kertoo vaan siitä, että teit sen nimenomaan oikein :) On miehen häpeä jos ei osaa siitä jatkaa ja palkita naista hyvästä työstä esim. suuseksillä. Ja jonkin aikaa kun näin jatkaa ja pitää naisen lämpimänä, niin pitäisi pystyä jonkin ajan kuluttua ottamaan uusiksi vähemmän laukeamisherkällä kalulla.
Musta tuntuu että jos mies lopettaa liikkumisen niin se ei tarkoita että teet jotain väärin, vaan sitä että hän yksinkertaisesti nauttii sun liikkeestäs. Eri tahtiin liikkuen kalu lipsahtaa helposti ulos, mikä ei nyt niin hyvä asia välttämättä ole :P
Mie ainakin tykkään paljon enemmän pornoleffoista, joissa nainen on aktiivisempi osapuoli.
Kiitti vastauksista. Toi oli uutta että mies vois tykätä liikkeistä ja siksi itse pysähtyy. Tätyykin tarkastella voisko asia olla noin.
Ite en senkään takia johda asentojen muuttoja kun mulle tulee paineita että uudessa asennossa mun pitäis jotenkin nauttia enemmän. Tulis kiusaus feikata jos asento ei oliskaan sen parempi kun edellinen. Ei nyt mikään iso ongelma mut kuitenkin.
Ei oo kukaan mies kyllä sanonu että en liiku tarpeeks mut ois kiva jos sanoisivat (siis jos asia niin on!) sitten tietäisin ja voisin yrittää parantaa asiaa. Ainoo mitä läheinen partneri sanoi, tai ei sen ees tarvinnu sanoa kun harjoteltiin yhessä, oli se että en pysty kunnolla kauaa ottaa kurkkuun asti munaa kun meinaa oksennus tulla. Se on kai aika yleistä. Mielelläni kuitenkin harjottelen ja nykyinen mieheni sanoi että meinas kosia mua ekan suihinoton jälkeen. ;-D Viimeks kun nähtiin pikaisesti ja homma meni imuhommien puolelle, niin hän lähti ihan pökerryksissä, iso hymy naamalla ja puhuen lentäviä. Mut tää oli asian vierestä.