Moniko muistaa kun Jyrki Katainen hehkutti radan kunnostusta täältä Savonlinnaan. Jo silloin varoittelin tulevasta eli sillähän ei ollut muuta kuin puunkuljetusta täältä pois tarkoitus. Tässä on ministeri nelikko ja Karvinen joka on vain sivuosassa kuin kertojana niinkuin toimitusjohtajan rooliin kuuluukin. Nyt kun tehtiin nämä energiaratkaisut niin Pekkarinen valehteli pokerinaamalla että olisi luullut Karvisen säästävän nämä paperikoneet vaikka tiesi sen että Karvinen sen vain kertoo ja Häkämies suurimman osakepotin omistajien edustajana oli yhtiön hallituksessa ollut päätöstä tekemässä. Siksi Mauri tiesi tuloksen. Kuin irvikuvana uutisissa Katainen halusi sanoa kovan sanan Pekkariselle kiitos. Neljäs näyttelijä Väyrynen on pitänyt Kemin suunnan puolta. Ehdotankin kuten aiemmin että metsän omistajat tehkää jo valmiiksi yhtiö joka aloittaa puunjalostuksen täällä kun StoraEnso lopettaa niin päästään rakentamaan sahaa, pelletti, biovoimalaa ja muuta puunjalostusta pikkuhiljaa. Esim. tuppeensahatusta koivusta maksetaan maailmalla hyvin jolloin tuottajat saa paremman hyödyn. Miksi meidän pitäisi huolehtia siitä että Imatra ja Kotka saa koivua. Ei se ministeriö kanna huolta meidän työpaikoistakaan.
StoraEnso teatteri
9
709
Vastaukset
- nyt ei naurata
Tämän tiedon kanssa olisi hyvä elää ja muistaa vaaleissa ketkä tähän Varkauden ahdinkoon ovat syyllistyneet koko Vanhasen II hallitus kok,kesk,vihr ja rkp. Demarit ja vasemmistoliitto olivat aikoinaan myymässä Stora Ensoa ulos tässä nyt lopputulos.
- PERSUIT
HÖPÖ JA LÖPÖ
- ?
Kuopion syy, eiks nii Bruno?
Siihen yhtiöön kannattaa ottaa osaa myös korjuun ja varsinkin kuljetus yrittäjien koska puu siirtyy kiskoille niin niiltä vähenee kuljetukset. Sen jälkeen kun on oma yhtiö kuljetuksen aivan Vuosaaren satamaan voi hoitaa oma kalusto ja töitä tälle seudulle.
- Jepsistä.
Ja kannattaa myös huomioida kuinka kuopiolaiset kuitenkin vetävät välistä tavalla tai toisella.
Jepsistä. kirjoitti:
Ja kannattaa myös huomioida kuinka kuopiolaiset kuitenkin vetävät välistä tavalla tai toisella.
Korkeintaan tulitikkuja. Eihän Kuopiossa kasva kuin huonosti kasvatettuja kakaroita. Eikö se suurin osa Kuopioo oo Kallavettä ja sen läpi kulkee viitostie minkä varteen se kaupunki on tehty niin ei siellä puuta oo muuta kuin puistoissa.
- .
bruno2 kirjoitti:
Korkeintaan tulitikkuja. Eihän Kuopiossa kasva kuin huonosti kasvatettuja kakaroita. Eikö se suurin osa Kuopioo oo Kallavettä ja sen läpi kulkee viitostie minkä varteen se kaupunki on tehty niin ei siellä puuta oo muuta kuin puistoissa.
Ei, kyllä se Kuopio ja kuopiolaiset ovat tästäkin vastuussa tavalla tai toisella. Sinusta on vain tullut pehmeä.
- Niinpä on käynyt
. kirjoitti:
Ei, kyllä se Kuopio ja kuopiolaiset ovat tästäkin vastuussa tavalla tai toisella. Sinusta on vain tullut pehmeä.
Ei taitaisi Bruno enää päästä Kuopion vihaajat ry:n jäseneksi, vaikka perustajajäseniä onkin. Foliohatut ry:n jäseneksi pääsisi sen sijaan helpostikin.
- Anonyymi
maito
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753487
- 622654
- 782453
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582348Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912287- 421813
- 441729
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu1981673Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141393EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481360