ei tässä muuta voi enää tehdä. ihastuin suhun tosi pahasti ja sinulla ei ole tunteita minulle, vaikka voisin vannoa että on, hankalaa. heti ensimmäisen kerran kun näin sut niin ihastuin suhun. tuntui siltä kuin olisin nähnyt sut jossain aiemmin, vaikka en koskaan ollut. tuntui että välillämme olisi sanaton yhteys, jonkinlainen syvempi merkitys. tuun varmaan aina olemaan jonkin verran ihastunut suhun, tällä hetkelläkin. nämä tunteet eivät varmaan katoa mihinkään viellä kuukausiin. varmaan niitä tulee olemaan koko opiskelu ajan. sinänsä ihan järjetöntä. koska en voi sua saada, mutta silti haluan. tämän vuoksi olo on entistä pahempi ja varsinki ajatus siitä että olisit jonku toisen kanssa. pelkkä sun näkeminen tekee olon ihan paskaksi ja masentuneeksi, joten on parempi etten sua nää. yritän unohtaa sut ja löytää lohdutusta jostain.
hyvästi J
joopooo
8949
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
suosittu mies
mutta mä en sano hyvästi
Nuorten rakkaus,voih niin syvää
Jos osuu Oulun hollille, niin voit olla varma että näin sinussa samaa ja en voi elää normaalia elämää, ellen saa
sua. Jos oot tyttö ja muuten suunta täsmää, niin eipä huolta!
eivät tiedä rakkaudesta yhtään mitään.
terveisin vanhus, jota kukaan ei ole rakastanut koskaan....
Miten niin et voi saada? :((
Jotenki hänestä on vaikee nähdä et uskaltaako tyttöä edes katsoa, mut jotenki vaikka en tunnekkaan niin silti en voi käsittää kuinka oon ihastunut suorastaan sairaasti. En mä voi olla paikallaan, mun on pakko saada hänet ja mä pidän huolen et niin tapahtuu, varokoot vaan, kohta oot mun ;)
et voi saada? Mistäs sen tiedät? Toki tämä kuulostaa erittäin kliseiseltä ja tyhmältä, mutta miksi et mene suoraan kysymään? Vaikka pakit tulisikin, niin saisitpahan ainakin asian pois päiväjärjestyksestä.
Tietääkö tämä ihastuksesi kohde tunteistasi? Mistä päättelet, ettei hänellä ole tunteita sinulle vaikka samassa lauseessa jo toteat, että tunteita voisi ollakin. Ehkä asia kannattaisi selvittää jos olette kumpikin vapaita?