Vanha osoite on taas käyttökelpoinen
http://oldpartner.skoda-auto.com/picturebank/listsubgroup.asp?group=17
Osin samoja, mutta varsinkin sisustasta on enemmän kuvia kuin muualla olen nähnyt.
http://oldpartner.skoda-auto.com/picturebank/listsubgroup.asp?group=17
Osin samoja, mutta varsinkin sisustasta on enemmän kuvia kuin muualla olen nähnyt.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Laitan heti tilaukseen!!
Ei voi muuta sanoa kun katsoo näitä kuvia.
Hieno auto, mutta kyllä noissa kuvissa on niin paljon varusteita, että taitaa kyllä tuollaiset mallit jäädä puuttumaan suomesta. Olisi kiva nähdä kuvia sellaisesta autosta, joka vastaa suurin piirtein sitä varustetasoa, millä Ambientea tullaan myymään Suomessa. Sekun tulee kuitenkin olemaan varmasti se suosituin malli.
Onko muuten tuossa uudessa Climatronicissa lämmönsäätö kuskille ja pelkääjälle erikseen? :O
>> Onko muuten tuossa uudessa Climatronicissa lämmönsäätö kuskille ja pelkääjälle erikseen? :O
Todella hieno ja upea ilmestys, toivottavasti hinta ei karkaa liian korkeaksi kilpailijoihin nähden eli Audi A4, MB C-klass ja BMW 300-sarja :)
Aika hauska.
Combi menee tilaukseen vaikka hintaa kertyisi varusteineen kolmenkymmenen kilon verran. Muotoilun helmiä, ehdottomasti. Kun muukin tuntuu olevan enemmän kuin kohdallaan niin uusi Octavia tulee tarjoamaan meidän perheeseen sitä toivottua ekstratilaa - varustettuna parin oktaavin nosteella. Hieno luomus!
Mitä erikoista te näette tuossa autossa, ulkomuodoltaan miltei sama nykyisen mallin kanssa. Sisätilat (muotoilu/materiaalit) tosin kehittyneet noin valovuoden, nykyinen on sanalla sanottuna karu.
Oletko nähnyt uudesta Combista kuvan? Jos olet niin ehkä näet eron itsekin - eihän farkussa ole mitään samaa verrattuna nykyiseen malliin. Katso kylkilinjoja, keulaa, sisätiloja.
http://www.auto-motor-sport.de/d/52098
Katso varustelua (tosin varustelutaso määräytyy vasta myöhemmin) ja myös miten uuden Octavian alustaa sekä ajo-ominaisuuksia on kehuttu koeajoissa. Skodassa on nostetta vaikka hintaa korotettaisiinkin. Siinä on jotain mitä esimerkiksi Golf Variantissa ei ole. Siinä on tyyliä ja hienostuneisuutta. Uuteen Ocuun verrattuna puhelinkopin näköinen Variantti on tylsä ja harmaa perheauto.
Ylpeämpi olen Skodasta merkkinä kuin monesta muusta. Siinä riittävästi syytä.
Tämä sakkihan alkaa vetää fanaattisuudessaan vertoja tojotamiehille. Kaikki Skodalta tuleva on siis erinomaista, hienoa ja tyylikästä. Ethän vaan ole maahantuojalla töissä?
Ei fanaattisuutta vaan massasta erottumista ja vielä järkisyin. Ei tarvitse olla maahantuojalla töissä, aiempi kokemus Skodasta riittää. Taidat kyseenalaistaa koko merkin..? No, minulle riittää että olen itse tyytyväinen ja mukava on huomata että autoalan ammattilaisetkin osaavat muuttaa näkökantaansa kun aihetta tulee.