Onko Maltan lentokentältä helppoa saada taksia Finnairin lennon saapumisen jälkeen. Täytyykö jonottaa pitkään? Mietin onko järkevämpää vuokrata auto vai ottaa taksi Melliehlaan.
Vastaukset 5
- joka paikkaan
Kentältä Melliehlaan pääsee bussilla. Taitaa olla vielä "expressbussi". Kerran tulin Gozolta lautalla Maltalle ja menin k.o. bussilla kentälle. Matka kesti n. 40 min ja maksoi n. 1 v sitten 5 e. Googlettamalla löydät paremmat tiedot.
- Tuhkapilvi
Kentällä on Malta Transferin toimisto laukkujen oton jälkeen. Sinne vain kyselemään. Firmalla on ns. pikkubusseja, joihin kerätään samaan suuntaan matkaavat. Julksiella bussilla en suosittele menemään, jos sinulla on painavia laukkuja. Edessä on kuitenkin vaihtoja jne. Halpahan bussikyyti toki olisi. Taksit ovat enemmän kuin Suomen hinnoissa, mutta niitä näytti olevan jonossa kyllä reilusti, heti kun tulohallista ulos kävelet.
- finni-a
Jos haluaa matkustaa kalliilla Finnairilla, on ilmeisestikin varaa matkustaa taksilla. Meille kun lennettiin maksettiin Ryanairin lennolla (joka maksoi 30€) sopii sangen mainiosti yhden euron bussi. Kaikki on suhteellista.
- Sipulinaamatar
http://www.maltairport.com/page.asp?n=maltatransfer
Varaa ja maksa tuo ennakkoon. Toimii täydellisesti ja maksaa alle kympin. Pääset paljon halvemmalla kuin taksilla ja yhtä kätevästi. - just tullut
Taksi Bugibbaan oli 1-4 henk 25 eur. Ei tarvi odottaa kuljetusta joka lupaa olla paikalla vasta 1h lennon saapumisen jälkeen. Auton vuokraus on ok , mutta muista että liikenne on vasemmalla puolella ja kadut/ tiet todella kapeita. Itse emme lähteneet liikenteeseen autola heti saavuttuamme. Ihana paikka paikka . Hauskaa lomaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591270
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571198Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331142- 1011014
Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,71010- 50849
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.6823Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27771Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it197710- 71679