Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

pienet mutta herkät..

mitä mieltä miehet olette pienirintaisista naisista? itse olen 165/60 75/a nuori (?) nainen ja minua on alkanut mietityttämään kuinka paljon rintojen koolla on oikeesti miehille väliä? onko olemassa miehiä jotka erityisesti pitävät pienistä rinnoista? -ja jos niin miksi? omasta puolestani voin ainakin sen sanoa et vaikka tissini ovatkin melko pienet niin ainakin ne ovat erittäin tunto herkät. onko isoissa tisseissä sama juttu? odotan mielipiteitä..
163021
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Pidän erityisesti pienistä rinnoista, vieläpä oikein erityisen pienistä rinnoista, AA-kuppiakin pienemmistä. Syy on se, että ne ovat minusta suloiset ja niissä nännit pääsevät oikein hienosti esille. Sellaisia rintoja on ihana hyväillä ja helliä huulilla.

Äänestä

En tiedä miksi....Mitä pienemmät sen parempi.Että kyllä niitä löytyy :)

Äänestä

ai kun kiva kuulla!! siispä meillä pienirintaisillakin on oma "ihailiakunta!!" varmaan lämmittää monen muunkin mieltä!! itse en ole tästä asiasta oikeestaan koskaan kärsinyt mut on varmasti niitäkin joita tämä asia vaivaa.. vai kuinka?

Äänestä

on paremmat, isot alkaa yleensä roikkumaan jossain vaihessa ja silloin ne on karmeen näköiset reput.

Äänestä

Omalla kullalla on juuri samankokoiset ja mielestäni ne ovat maailman ihanimmat rinnat..tietysti ;) Sopivat hyvin käteen ja värähtelevät rakastaeltaessa (esim. ratsastaessa) kimmoisasti.

Ja ainakin hänellä ne ovat todella tuntoherkät verrattuna esim. aikaisempiin kumppaneihin. Itse oen myös miehenä löytänyt nännieni herkkyyden vasta äskettäin, kun tyttöystäväni on välillä keskittynyt niiden hyväilyyn.

Kokoa tärkeämpää (jos ei aivan ääripäihin mennä) on se miltä ne näyttävät.

Äänestä
  • kiva, kiitos jälleen kommenteista! :)

    Äänestä

Pidän hyvin paljon pienirintaisista tai rinnattomista naisista. Mikään ei ole kauniimpaa kuin hyvin pienet rinnat hoikalla naisella...

Äänestä

Ehdottomasti pienet. Vaikka kuitenkin Nainen rintojen takana on tärkein.
Pienet ja todella herkät rinnat ovat jäättäneet lähtemättömät muistot minun mieleeni.
Pienet rinnat ovat kauniit vielä vuosienkin jälkeen, ja monasti terhakasti ryhdisään.
Ainut asia mikä surettaa on se, miksi ne pienetkin pitää piilottaa topattujen liivien sisään. Antaisitte hyvät naiset niiden olla vapaana, ja kantaisitte niitä ihanuuksia ryhdikkäänä, ja ylpeänä.

Äänestä
  • niin aki, kai se asia vaan on monesti niin et pienirintaiset naiset ikäänkun häpeävät pieniä rintojaan ja koittavat suurentaa/kohottaa niitä liiveillä ym. keinoilla.. kun onhan se niin et kaikialla annetaan sellainen kuva et kaikki miehet pitävät isoista tisseistä.. mut hauskaa huomata et on olemassa mmiehiä jotka pitävät meistä pienipovisistakin, ja täytyy sanoa viel et kyl nää omat ainakin on ryhtinsä hyvin pitänyt vaikken enää mikään teinityttö ookkaan! :)

    Äänestä

  • tisuli kirjoitti:

    niin aki, kai se asia vaan on monesti niin et pienirintaiset naiset ikäänkun häpeävät pieniä rintojaan ja koittavat suurentaa/kohottaa niitä liiveillä ym. keinoilla.. kun onhan se niin et kaikialla annetaan sellainen kuva et kaikki miehet pitävät isoista tisseistä.. mut hauskaa huomata et on olemassa mmiehiä jotka pitävät meistä pienipovisistakin, ja täytyy sanoa viel et kyl nää omat ainakin on ryhtinsä hyvin pitänyt vaikken enää mikään teinityttö ookkaan! :)

    pienirintaisen on todella vaikea löytää kauniita, ei-topattuja rintaliivejä! Jos ei viihdy puuvillaisissa teinirintsikoissa vaan tykkää naisellisesta pitsistä, satiinista, jne., ovat toppauksettomat vaihtoehdot usein tosi vähissä. Ilmeisesti me pienirintaiset naiset, jotka emme halua topata rintojamme suuremmiksi, olemme niin pieni vähemmistö, että meille ei kannata valmistaa rintaliivejä...

    Äänestä

  • toinen pienitissinen kirjoitti:

    pienirintaisen on todella vaikea löytää kauniita, ei-topattuja rintaliivejä! Jos ei viihdy puuvillaisissa teinirintsikoissa vaan tykkää naisellisesta pitsistä, satiinista, jne., ovat toppauksettomat vaihtoehdot usein tosi vähissä. Ilmeisesti me pienirintaiset naiset, jotka emme halua topata rintojamme suuremmiksi, olemme niin pieni vähemmistö, että meille ei kannata valmistaa rintaliivejä...

    Tarkoitin sitä, että miksi teidän pitäisi käyttää
    liiviä jokapäiväisessä elämässä. Ei ne ihastuttavat RINNAT liiviä kaipaa. Antakaa rintojen olla vapaina. Eivät ne valahda alas, eivätkä hölsky tai tutise omia aikojaan. Ja tärkein, ne ovat esteettisesti KATSEEN kestävät.

    Äänestä

Monet miehet pitävät pienirintaisista naisista, itse asiassa pienet rinnat säilyvät paremmin kuin isot lollot. Kuvittelehan itse jotain povipommia sitten vanhempana.

Jos oikeasti pitää naisesta, ei niiden rintojen koolla ole juurikaan merkitystä. Pikkupojat vain tuijottaa vuoroin omaa piliään ja naapurin tytön rintoja. Suhteen pitää rakentua muulle kuin toisen ulkoisille muodoille.

Ole ylpeä rinnoistasi ja anna miestenkin nauttia niistä.

Äänestä

ei oo mistään kotosi. ne on oltava mieluusti kiinteät ja pystyt. muuten ei koolla niin väliä. Olen tavannut naisen jolla rintoja ei ollut kuin kohollaan olevat nännipihat ja isot nännit. Ne olivat herkät, hän sai orkut pelkästä niiden hyväilemisestä ja suutelemisesta. Niin että älä sinä tisuli oo huolissasi rinnoistasi, pidämme niistä!!

Äänestä
  • Pidän erityisesti juuri sellaisista rinnoista, kuin kuvailit. Pienet suipot nännipihat, joiden kärjissä nännit, muuten ei lainkaan rintoja. Löytäisimpä Kuopiosta tällaisen naisen, niin en päästäisi luotani pois.

    Äänestä

  • Minulla on samanlainen kokemus. Ei ne rinnat olleet juurikaan isommat. Nännien alla ei rintakudosta juurikaan ollut. Mutta herkkyydessään ne olivat lyömättömät. Muutenkin nainen oli kuin joka pojan unelma. Vahinko vain,
    että ennen kännyaikaa oli tuo yhteydenpito eri paikkakunnille vaikeampaa. Varsinkin kun kummallakaan ei ollut vakinaista osoitetta silloin, josta olisi voinut tavoitella.

    Äänestä

Joskus aikoinaan tapailin muuatta tyttöä Keravalta ja hänellä oli tosi pienet tisut, mutta sitäkin terhakammat nännit, oikeat nortinnatsat. Se kiihottaa mua vieläkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tisuli kirjoitti:

mitä mieltä miehet olette pienirintaisista naisista? itse olen 165/60 75/a nuori (?) nainen ja minua on alkanut mietityttämään kuinka paljon rintojen koolla on oikeesti miehille väliä? onko olemassa miehiä jotka erityisesti pitävät pienistä rinnoista? -ja jos niin miksi? omasta puolestani voin ainakin sen sanoa et vaikka tissini ovatkin melko pienet niin ainakin ne ovat erittäin tunto herkät. onko isoissa tisseissä sama juttu? odotan mielipiteitä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu