Hiiri kiinni häkillä

Hiirulainen myllää roskiksessa ja pitää mahdotonta meteliä. Hellämielenä en halua kaveri päästää hengiltä. Mistä voi ostaa häkin hiiren pyydystämistä varten?
1268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kaikki sanovat että luontokaupasta. Mutta mistäs senkin löytää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hellämielinen kirjoitti:

Hiirulainen myllää roskiksessa ja pitää mahdotonta meteliä. Hellämielenä en halua kaveri päästää hengiltä. Mistä voi ostaa häkin hiiren pyydystämistä varten?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu