Mulla oli helmikuussa oikean puolen silmässä kovaa kipua ja myös silmän liikkuessa. Myös näköni sumentui hetkeksi ja palautui normaaliksi. Kävinkin asian takia silmälääkärissä mutta vikaa ei löytynyt ja silmässä oleva kipu loppuikin. Parin viikon kulttua mulle alkoi tulla outoja oireita: mun toinen puoli kehosta puutui, varpaista kasvoihin, mua väsyttää aivan kamalasti, häiriinnyn tosi helposti, keskittymiskyky heikkeni, en saanut "sanoja suuhu" vaikka tiesin mitä piti sanoa, muisti pätkii, puhe on välillä epäselvää ja yksin kertaisesti mun pää lyö tyhjää koko ajan. Kävinkin helmikuussa lääkärissä joka sitten epäili MS-tautia ja sain lähetteen TYKSiin. Mutta silti mua pelottaa...mitä jos sieltä ei löydykkään mitää ja olenkin muka kuvitellut kaiken ja jos sieltä löytyy, niin miten sitten eteenpäin??
Toivonkin nyt todella, että joku joka tietää oireista jotain, niin auttaisi! Ja jos jollain on samankaltaisia oireita tai sairastaa tautia. Kiitos kamalasti jo etukäteen! En halua menettää järkeäni tämän asian kanssa..
Minullako??
mimaj
3
461
Vastaukset 3
- ............
Itselläni samoja oireita ja diagnoosi löytyikin...
- Tiitu....
Minäkin oottelen tässä kokeisiin pääsyä..... :(
ei ole kivaa tää odotusaika, mut koita keksiä mahdollisimman paöjon kaikenlaista tekemistä mistä olet aina pitänyt.
Tsemppiä. :)- mimaj
Tässä aikaa olenki odotellut helmikuusta asti ja nyt pääsen ensikuun alussa... Vähän pelottaa kun ei ole ennen tullu oltua tuollaisessa kokeessa...
Tekemistä kyllä löytyy kun on 3.v:den ja vuoden ikäiset pojat kotona :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531077Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562