Herkut menkkojen aikaan..

Onko kellän hyviä idoita, herkkuhimoon? Menkkojen aikaan, sitä syö mitä tahansa. Laihdutan tällä hetkellä, ....
1396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hedelmät ovat aina hyviä ja terveellisiä, hyvä eväs laihduttajalle. Hedelmien kanssa sopisi myös joku jogurtti ja myslikin. Jäätelöissäkin on kevyitä vaihtoehtoja (kuten tofujäätelöt), joilla voi palkita itsensä. Olen kokeillut myös sokerittomia suklaita (esim Brunberg). Ne ovat hammasystävällisiä ja myös hyviä herkkuhimoon, jos tykkää suklaasta.

Itselläni ainakin maito turvottaa, joten olen käyttänyt Hyla-tuotteita. Olen laihtunut jo sillä pari kiloa. Vatsakin toimii tehokkaammin (sekin on tärkeää laihduttaessa). ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jaa taaas. kirjoitti:

Onko kellän hyviä idoita, herkkuhimoon? Menkkojen aikaan, sitä syö mitä tahansa. Laihdutan tällä hetkellä, ....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu