•••• Dingon raju keikka Nivalassa ••••

Poliisia tarvittiin.

16

1008

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aavikolla tuulee

      vautsi vau!! kunpa olisin itsekkin ehtinyt mukaan..
      vaan kun repolan mutkissa talkoillen..

    • paikalla ollut

      Jo kertomiskunnossa? Mitäs siellä oikein tapahtu? Oliko mellakka Dingon syytä vai syyttä? Mitä?

      • <<<<

        "Dingon eilinen esiintyminen palautti 80-luvun meiningin totaalisesti."


    • nipa siellä

      viinaa että sai porukan sekaisin???? ei ne enää musiikista nykyään sekoa, pitää olla vahvempaa :D

    • ...se osaa vieläkin aiheuttaa hysteriaa!

    • Nivalan myllytys...

      ja hurmos käsinkosketeltavissa. Nipan astuessa lavalle homma lähti lopullisesti käsissä. Poliisi ja järjstysmiehet voimattomia, kun 1 000 seonnutta riehuu ihan täysillä ja Dingo myllyttää mielettömällä poljennollaan!

      Mieletön keikka -rajumpaa kuin 80-luvulla!!!!

      Dingo on TAKAISIN!!!!

    • Tosiaan!

      Kyllä Nipa ja pojat ovat kehunsa ansainneet. Hyvä, että välillä taas positiivista menoa Neumannin nimissä. On siinä miestä viime ajat riepoteltu reippaammin kun kohtuudella vois ketään kehua..kyynerpäätä..parisuhdetta..Iskelmä-Finlandiaa ja ties mitä muuta mutinaa.

      Nyt on taas Dingon ja Nipan aiheotsikot oikein!!!

    • konsertti keskeyt.

      kertoa tarkemmin miten tuohon tilanteeseen päädyttiin? mikä biisi räjäytti paikan?

    • lumiq999

      Lööpit kyllä on vähän ylilyöntejä, itse ainakin nähtiin vain yks jannu joka kannettiin poliisin ja järkkärin voimin ulos. Sali oli täynnä porukkaa Dingoa fiilistelemässä ja laulamassa mukana. Oli nuorta ja oli vanhaa, kaikilla hyvä fiilis. Sinä ja minä kun alkoi soida, niin siinä vaiheessa viimestään kaikki lauloi mukana sen mitä kurkusta lähti. Neumann oli melkein tippa linssissä siinä vaiheessa, että yksi parhaista keikoista kuulemma hänen mielestään. Jos jengiä on 1300 ja nautittu alkoholia, niin tokihan aina jotain tönimisiä ja pikkunahistelujakin mukaan mahtuu.
      Vaikka itse en nyt niin suuri Dingo fani ole ollut/ole enää ainakaan, niin kyllä Tuiskulan taika viimeistään sen fiiliksen toi ja se tunnelma siellä. Ja mitään huonoa sanottavaa ei todellakaan ole myös itse keikasta. Hienosti vetivät ! Kummasti ne sanat itselläkin muistui mieleen kun piti laulaa mukana :D

    • nostalgiabileet

      >>Su 9:57 Keskipohjanmaa | Päivitetty: Su 10:11
      Dingo villitsi Nivalassa: Katsojia putkaan Tuiskulasta

      Kahdeksankymmentä luvun hittibändin Dingon lauantai-illan esiintyminen Nivalan Tuiskulassa innosti muutaman nuoren miehen juhlimaan liiankin rankasti tyttöjen suosiosta.
      Putkaan tunteita viilentämään kuljetettiin useita entisiä teinejä. He palaavat arkeen sakkoja köyhempinä, koska erehtyivät vastustamaan virkavaltaa.

      "Autiotaloa" oli saapunut kuuntelemaan tuhatlukuinen yleisö. Pääosa väestä oli keski-ikäistä, Dingon kulta-aikaan teini-iässä ollutta väkeä.

      Meno äityi muutoinkin Tuiskulan 80-luvun tapaiseksi.

      Poliisin kertoman mukaan riehakkaan juhlinnan lisäksi joitakin katsojilta hyvä musa ja viihdejuomat veivät sananmukaisesti jalat alta.

    • Turhankin

      Vaatimaton?!
      " Onhan sitä ennenkin kunnon hurlumheitä ollut. Kyllä tässä viisikymppisenä hivelee itsetuntoakin tuollainen meininki, ettei siellä kuitenkaan seiniin nojailla " Nipan komennti haastiksessa

      • narikassa!

        Putkaanhan sieltä lähti muutama tyyppi. Yks pariskunta, se mies lähti raudoissa ja tyttöystävä (?) joutu kans putkaan, kävi järkkärin päälle. Ja nämä tapahtui ihan loppuillasta joskus 1.30 maissa.

        Ja tieten pari muuta, eli aika normi keikka tuiskulassa.

        Lisää vaan näitä, pari kertaa vuodessa vähintään!


    • Lapualla?

      Uusi baari ja yökerho avautuu Lapuan keskustassa vappuaattona. Bar & Nightclub Oscarissa esiintyy vappuaattona Dingo

      • Pelottaa...

        ...ovat ajoittuneet vapun tienoille. Saapa nähdä mitä tapahtuu. Ruuti on kuivaa.


      • ei tarvitse pelätä
        Pelottaa... kirjoitti:

        ...ovat ajoittuneet vapun tienoille. Saapa nähdä mitä tapahtuu. Ruuti on kuivaa.

        kaiken kohun jälkeenkään, että tyhjille seinille soittelisi.. vappuhulina ja Dingo-musa takaa sen, ettei niihin seiniin nojaillakaan (korkeintaan väsyn yllättäessä)!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      81
      7185
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6543
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6343
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4142
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2522
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2429
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      65
      2218
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1532
    9. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1519
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1250
    Aihe