ujous ja punastumine....

niin et oon yhen jätkän kans yhes mut ku ollaan nii ujoja kummakki et jos nähään vähäki jossai ni kummakki punastuu heti ja menee iha mykäks...ollaan oltu "treffeillä" mut sillonki oli nii hiljast ku kummakkaa ei oikeestaa puhunu mitää.. :) pitäskö mun pyytää sitä vaik leffaan...?ku siel ei oikeestaa tarvi ees puhuu paljoo.. millä mä saan tähä meiän juttuun "potkua" ku alkaa tympii....? mä yritän kyl aina saada jotai keskustelua alkaseks mut ei...autakkaa pliis!!!!
8626
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No me ei punastuta,mut ollaan tosi hiljasia. Me oltii leffas,joka on sinänsä hyvä vaihtoehto,koska siel ei ainaskaa tartte puhuu. Mä oon tämmöstä punastelija-tyyppiä,mut en yleensä ujo,paitsi noh...oman kullan seurassa =P. Puhut vaan jostain....en itekkää osaa auttaa,ku on sama ongelma meneillään :D

Äänestä
  • en mäkää oo ujo muutaku tän mun pojan lähel...näkisitte mut kaveriporukas ni ette ikinä uskois..! xD mut mitähä mun ny sit pitäs tehä??
    kiitti jos autatte/autoitte!!!

    Äänestä

Toi on hyvä idea, leffaan ! Ei tarvii puhua paljoo mut voi olla toisen kans. Ja sit voi jutella myöhemmin vaik siitä leffasta !

Äänestä

Että joskus alkoholistakin on hyötyä... :) myöhemmin juttu alkaa luistaa helpommin kun ootte jo tutustunu viinan avulla..

Ainaskin näin omalla kohallani.. ;)

Äänestä
  • No juu. Aikuisilla! Älkää pliis vielä ruvetko läträämään viinan kanssa.. Sillon nolaatte itsenne hyvällä tuurilla poika/tyttöystävänne edessä.

    Äänestä

  • ..neiti kirjoitti:

    No juu. Aikuisilla! Älkää pliis vielä ruvetko läträämään viinan kanssa.. Sillon nolaatte itsenne hyvällä tuurilla poika/tyttöystävänne edessä.

    Joo ei mitään viinarohkasuja, voi mennä helposti överiks ja pilalle koko juttu.

    Selvinpäin :)

    Äänestä

  • ihan oikein sanottu. sen verran viinaa mukaan että saa rennomman olon mut ei mitään kaatokännejä.

    Äänestä

Miten voit olla sen kans yhes jos ette voi puhuu??
eka pitäs tutustuu ja vasta sitte seurustelee.
mitä jos tää jätkä onki täys kusipää??
et varmaa ees tunne sitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ujO.......... kirjoitti:

niin et oon yhen jätkän kans yhes mut ku ollaan nii ujoja kummakki et jos nähään vähäki jossai ni kummakki punastuu heti ja menee iha mykäks...ollaan oltu "treffeillä" mut sillonki oli nii hiljast ku kummakkaa ei oikeestaa puhunu mitää.. :) pitäskö mun pyytää sitä vaik leffaan...?ku siel ei oikeestaa tarvi ees puhuu paljoo.. millä mä saan tähä meiän juttuun "potkua" ku alkaa tympii....? mä yritän kyl aina saada jotai keskustelua alkaseks mut ei...autakkaa pliis!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu