Paavin tarvitsisi perustaa roomalaiskatolisille papeille bordelli Vatikaaniin. Se ei kuitenkaan riitä. Bordelleja pitää olla kaikissa roomalaisissa hiippakunnissa. Hiippakunnan arkkipiispa saisi oikeuden myydä lippuja sinne. sillä rahalla pestattaisiin ihania naisia pyhään palvelukseen papistosta huolehtimaan. Halleelujaa!
Kirje roomalaisille
2
209
Vastaukset
- hieno uudistus
Tämä ehdotus pitäisi lähettää kirjeellä Roomaan paavin kuuriaan valmisteltavaksi. Siellä kuulemma ollaan aina kovin vastahakoisia ottamaan mitään uutta vastaan. Valmista ei tulisi ainakaan pariin vuoteen. saas nähdä meneekö sittenkään läpi. On tämä niin radikaalinen ehdotus. Tosin keisarivallan aikana esim Itävallassa oli upseereilla kerhojensa yhteydessä bordellit. Ne olivat ihan laillisia ja upseerit saivat käydä niissä terveyttään hoitamassa ainakin viikottain. jotkut lähes päivittäin ellei palvelusvelvollisuudet olleet esteenä.
Voisihan tätä kokeilla ainakin pappeinkokousten yhteydessä. Pääsisivät papit ainakin tuolloin paineistaan luonnollisella tavalla, ellei peräti ihmeenomaisella tavalla, kun on kysymys roomalaisesta kirkosta.
On se selibaatti niin luonnoton, että oikein sielun syvyydestä riipaiseen kun ajattelee heidän kutsumustaan kiusausten keskellä.
Niin vielä, voisihan tämän toteuttaminen tuottaa halleelujaa huutojakin. - suosittelen
Onhan tietääkseni uskontomenoissa ennenkin rakasteltu. Rakkaus kuuluu uskontoon. Julkinen rakastelupaikka voisi olla roomalaisen uskonnon elpyniskulttiteko.
Mikäs siinä etteikö bordellihommaa voisi ajatella. Nunnasisariakin voisi löytyö riittävästi tähän palveluun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t745028- 332801
- 402554
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261963Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401872Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?291739- 951732
- 1661593
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241358Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941210