Mulla on astmalääkkeet tauolla olleet nyt tämän kuun alusta asti koska olen menossa astmatesteihin. Ongelmana on, että oireita ei ole ilmaantunut nyt kun olen ollut ilman lääkkeitä, mikä on tietysti hyväkin. Mutta kuinka kauan tässä täytyy venailla? Lääkäri sanoi, että testeihin voi varailla sitten aikaa kun oireet ilmaantuvat taas.
Lääkityksenä mulla oli Beclomet aamuin illoin, jolla oireet pysyivät hyvin kurissa, en tarvinnut avaavaa kuin kaksi kertaa tuon 8kk:n aikana.
Lääkkeet tauolla
6
413
Vastaukset
- odotuskannalla
...siis Beclometia käytin 8kk ennen tätä taukoa.
- ++++++++
sinulla jo ole aikaa varattuna?"koska olen menossa astmatesteihin. " No varaa nyt vaikka heti.
- odotuskannalla
että VASTA SITTEN VOI VARATA AIKAA kun OIREET ilmaantuvat. eivätkä ole ilmaantuneet.
- oireinen pahasti...
odotuskannalla kirjoitti:
että VASTA SITTEN VOI VARATA AIKAA kun OIREET ilmaantuvat. eivätkä ole ilmaantuneet.
kai siinä sitten oikein muutakaan voi kuin odottaa niitä oireita:)
kuulostaa hienolta, että olet noin pitkään ollut oireettomana!
Onnea, todella! - odotuskannalla
oireinen pahasti... kirjoitti:
kai siinä sitten oikein muutakaan voi kuin odottaa niitä oireita:)
kuulostaa hienolta, että olet noin pitkään ollut oireettomana!
Onnea, todella!toisiaan ihan hyväkin, ettei oireita oo tullut.. Saas nähdä sitten kun alkaa olemaan koivun siitepölyä ilmassa oikein kunnolla. Aattelin kyllä ottaa yhteyttä lääkäriin tässä jonkin ajan päästä ja kysellä että mitäs nyt kun ei oireet tulekaan.. Mietin juuri että tähän oireettomuuteen saattaa olla syynä, että muutin tämän vuoden alusta uuteen kotiin. Vanhassa kodissa kun arveltiin suurella todennäkösyydellä olevan hometta, ei siis tutkittu ikinä.. :/
Mutta olishan tämä hienoa kun pysyiskin oireettomana :) Tsemppiä myös sulle "oireinen pahasti"! Toivottavasti lääkitys auttaa sinua?
- !
Mulla oireet tulivat 3 päivän jälkeen, kun peruslääkitys (Seretide) koitettiin lopettaa. Meinasin jo tiltata, kun kävelin portaita ylös ja puhallusarvot laskivat rajusti...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1392793Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2702433Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?261466- 1211162
- 1051120
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041033Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13992Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La58886Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.297867Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.62864