TÖRKEÄÄ-OTA YHTEYS LIIKENNEVALIOKUNTAAN EDUSKUNTAAN!
12 euroa pitää maksaa katsastusasemalla kun ilmoitetaan että auto poistetaan käytöstä ja otetaan taas käyttöön.Vakuutusyhtiöön riittää puhelinsoitto.
Kansanedustajat! Nyt tilaisuus saada ääniä ja Liikennevaliokunnan pj:lle lairtan tämän viestin myös.
Tietoyhteiskunnassa voisi ilmoittaa seisonnasta netin kautta pankkitunnuksilla ja hinta voisi olla 5 euroa.
Nyt posketonta rahastusta. Tai sitten vaan ilmoitus.
Joukkovalituksia nyt Eduskuntaan!
laitoin kopion Liikennevaliokunnan pj:lle tästä vääryydestä.
meitä rahastetaan
peeeveli
1
402
Vastaukset
- zöf
Nelisen vuotta jo ollaan viikottain paasattu näistä ja muistakin autoiluun ja moottoripyöräilyyn liittyvistä asioista kansanedustajille.
Että jos jotkut muutkin välillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17610762Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710239Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325679Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784508Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1292990- 1712985
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381786Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981378Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61220Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161144