PM-kisat

Onko PM-kisat kuoleman kielissä? Aika pieni joukkue meiltä sinne on lähdössä. Ja ilmeisesti täysin omakustanteisesti.
9615
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

pm-kisa-asenteestahan kertoo hyvin se et liitto ei hoida muuta ku ilmottautumisen ja itse pitää varata lennot ja hotellit. eli aikamoinen peräreikäasenne yhdelle tärkeimmistä kilpailuista. tietysti eihän sitä kannata mennä islantiin häviämään ruottalaisille kun sen voi tehä lähempänäki.

Äänestä
  • Lähteekö kyseinen kilpailijaporukka omin nokkineen, vai lähteekö mukaan valmentajia ja tuomareita ? Kuka vastaa porukasta ja kuka kustantaa ?

    Äänestä

  • Meneekö ? kirjoitti:

    Lähteekö kyseinen kilpailijaporukka omin nokkineen, vai lähteekö mukaan valmentajia ja tuomareita ? Kuka vastaa porukasta ja kuka kustantaa ?

    ONKO LIITTO MILLOINKAAN OSALLISTUNUT ULKOMAANKISOJEN MATKOJEN TAI MAJOITTUMISIEN KUSTANNUKSIIN ? EI SIELLÄ PARHAAT OLE KILPAILEMASSA, VAAN VARAKKAIMPIEN VANHEMPIEN LAPSET!

    Äänestä

  • joku taitaa lähteä, eihän kisan taso panostuksia vaadi.
    Arvokkaita titteleitä jaossa, kumartamalla pääsee pitkälle

    Äänestä

  • Ei Pm-kisat ole vuosiin ollut oikeasti tärkeä kisa. Toki sieltä on helposti saatu tittelit, joilla päteä.

    Äänestä

  • ppahvi kirjoitti:

    Ei Pm-kisat ole vuosiin ollut oikeasti tärkeä kisa. Toki sieltä on helposti saatu tittelit, joilla päteä.

    Du har rätt. PM-kisoihin ei pitäis lähettää ketään ei omalla eikä muiden kustannuksella. ilmoittautuneena noin 170 kilpailijaa. ei tuu muuta kuin bluelagun reissu. Ihan turha kisa. Lentämällä oppii lentämään ja uimalla uimaan.

    Äänestä

Tavoitteena on

U-23:
Miesten ja naisten valmennusryhmien päätavoitteena keväällä on PM-kisojen ohella koti-maan uusi Baltic Sea Judo Tournament.

A-junnut:
olla paras maa PM-kisoissa.

Onkohan Mukkula kopsannut vain vanhat tavoitteet näille, sen kummemmin miettimättä.
Ajatukset ovat varmaan olleet aikuisten olympiakarsinnoissa ;D))

Äänestä
  • nuorten koutsi, joten anna Mukkulalle työrauha, plees.

    Äänestä

eiköhän se ole viisasta liitonkin satsata enemmänkin tänä keväänä alkavaa uuteen Baltic Sea Openiin, josta on tarkoitus tulla vuosittain Vantaalla käytävä kovatasoinen kansainvälinen skapa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eeeyu kirjoitti:

Onko PM-kisat kuoleman kielissä? Aika pieni joukkue meiltä sinne on lähdössä. Ja ilmeisesti täysin omakustanteisesti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu