Mulla ei siis ole kovin pitkät ja paksut hiukset ja kampaaja suositteli et ostaisin klipsipidennyksen jolla saisi voluumia kampaukseen, sitä voi sitten käyttää muutenkin pidennyksenä myöhemmin.
Minkälaisia kokemuksia teillä on tästä? Mistä löytyisi klipsipidennys?
Kampaaja suositteli hankkimaan klipsipidennyksen.
4
1406
Vastaukset
- hoitsuuuu
Tilasin www.klipsipidennys.fi kaupasta ja olen kyl sikäli tyytyväinen valintaan et tuota pidennystä on voinut käyttää häiden jälkeenkin ettei jäänyt vaan kertakäyttö ostokseksi.
- -april moon
Minulla sama juttu. Omat hiukset riittäisi niskaan sykeröksi, mutta kun tukkaan laitetaan vähän lainetta, niin se sen verran taas lyhenee, että ei vaan riitä. Ostin itse kampaamoliikkeesta muutaman pidennyksen ja olin tosi tyytyväinen lopputulokseen, vaikka muuten olen ollut tosi skeptinen pidennyksiä kohtaan.
Hiukseni ovat tosi ohutta ja hentoa kuitua, joten mietin sitäkin, että mitne ne klipsit pysyy, mutta ihan hyvin näemmä. Mulla laitettiin siis sekaan muutama yksittäinen suikale, jotta näytti vielä aidommalle.
Suosittelen :) - en ymmärrä tätä
Miksi morsian ei voi olla lyhyttukkainen? Onhan hän sulhaselle tähänkin asti kelvannut.
Ovatko kaikki lyhyttukkaiset naiset juhlissa rumia? - bliiblaa
Miksei morsian saisi olla pitkätukkainen? Käsittäisin, että morsian haluaisi kampauksen, jollaista ei ihan saa hänen hiuksistaan ja kampaaja ehdotti tuuhennusta ja pidennystä klipsipidennyksillä. Pitääkö siis ennemmin hääkampauksen (joka muuten on aika kallis...) olla pliisu ja ohut vain siksi, että sellaiset hänen hiuksensa ovat oikeasti? Onko kukaan edes sanonut että lyhyttukkaiset naiset ovat juhlissa rumia? Eiköhän se ole jokaisen oma valinta, miltä haluaa hääpäivänään näyttää. Itse aion laittaa juuri klipsipidennykset, koska haluan pidemmän ja vahvemman hääkampauksen. Jos joku haluaa olla lyhythiukset, fine by me.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541708- 161574
- 821393
- 1741386
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3031317- 201258
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98975Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61958Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33923- 347845