Mikähän rassia vaivaa kun zuhahtaa jo virtoja päälle kytkiessä (kaasareista kuuluu vaimea tussaus).
Tyhjäkäynnistä kun lisää hieman kaasua niin taas puhisee ja saattaa sammua, samaten matalilla kierroksilla ajaessa. Antakaas vinkkiä mistä lähteä vikaa paikantamaan ?
Vmax 1200 vaiva
2
979
Vastaukset
- twister
Ruuvaappa tyhjäkäyntipiirin neulat yksi kerrallaan kokonaan pois koneen käydessä ja anna reilusti kiekkaa ja laita sormi siihen reijän tukkeeksi (imasee putken puhtaaksi). Tee sama kaikille kaasareille ja neulat takas ja 2,5 kierrosta auki niin ihme on tapahtunut! Laita tekstiä auttoiko!
- Kylä lähtee !
Tuo ei tullut mieleen. Avasin kyllä kyseiset ruuvit (se pieni reikä jousikannessa) vaan en käyttänyt konetta silloin ja taisin vääntää 5 kierrosta auki alkuperäiseen asentoon. Apua toi kun laskin bensaa ulos joka kaasarista reilusti mutta kun ajossa kone läpiää niin nikoittelu alkaa taas -> venttiilien säätö edessä ?
Pitää vielä kokeilla toi imaisu kikka ennen kuin pistän pelin korjaamolle säädettäväksi. Alakierrokset ovat aina olleet vähän hukassa kun on tuo stage7 eli boosti korvattu putkilla mutta meno alkaakin jo sitten 2500 eteenpäin. Kiitoksia Twister, laitan tekstiä kun imaisut on tehty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2663302Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell201829Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.241499- 811334
- 1371038
- 81994
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.61799Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.86746Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61677Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗50626