"Onhan se mukava kun on mitä odottaa" sanoo jo mainoskin. Paljon matkustaneenakin on aina pieni jännitys, ja avoimia kysymyksiä lennon, hotellin ja paikan suhteen yleensäkin. Olemme perheemme kanssa ensimmäistä kertaa päättäneet ottaa all inclusiven. Tätä täyshoitoa ko. Louis Coloissos hotellissa on monet kehuneet sen edullisuuden, ja runsauden vuoksi. Runsaat ruokailut buffet pöydistä, drinkit, ja lapsille esimerkiksi jätskit tai pirtelöt hotellin ravintoloista, ja allasbaareista onnistuu hakea vain ranneketta vilauttamalla. Kahvit ja jopa konjakitkin sisältyvät hintaan, ja juomia ei lasketa. Olemme lähdössä Oulusta 30.5. ja on vielä muutamia avoimia kysymyksiä mielessä. Millaista on ruuan laatu lapsiakin ajatellen? (12 ja 13 vuotiaat). Onko mitään erityistä otettava huomioon tässä hotellissa? Sisältyykö rannan aurinkotuolit hotellin hintaan? Kiitos tiedoista ja vaivannäöstä jo etukäteen.
RODOS JA FALIRAKI
uteliasjaako
5563
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei mitään erityistä tässä hotellissa, Venäläisiä turisteja on jonkun verran ja osin aika röyhkeää porukkaa, ja britithän on oma lukunsa. Palvelu pelaa hyvin ei moitteita. Hieman kuluneet hotellihuoneet, mutta menettelee hyvin vielä. Siistit paikat siivooja käy päivittäin.
Aurinkotuolit rannalla ei kuulu hotellin hintaan, mutta altaalla kuuluu. Ruoka on tosi hyvää ja sitä on monipuolisesti eiköhän myös lasten makuun.
Hotelli on hyvä palvelujen suhteen kampaamoineen autonvuokrauksineen ja erillaisine kauppoineen.
Olen lähdössä syyskuussa samaan hotelliin. kerrohan kuulumisia kun tulet takaisin! Hyvää lomaaa!
Kiva kuulla että olette kans menossa falirakiin 30.5 :) Itse lähdemme kans mieheni kanssa oulusta sinne =) Hotellikin on sama! :)