Jokaiselle sivustolle, jolle joutuu kirjautumaan, joutuu myös antamaan sähköpostiosoitteensa, ja sitten alkaa sataa roskapostia. On olemassa ratkaisu. Roskapostiongelman lopullinen ratkaisu. Se on tässä:
http://www.mailinator.com
Tuo on kertakäyttösähköposti. Keksi itsellesi ihan mikä tahansa sähköpostiosoite, joka on muotoa [email protected], esim [email protected], ja anna se, kun täytät jonkun sivuston liittymislomaketta.
Sivustolta lähetetään yleensä varmistusviesti tuohon osoitteeseen, ja sinun pitää käydä klikkaamassa viestiä. No, sitten vain menet Mailinatorin sivulle, kirjoitat sivun reunassa olevaan tyhjään kenttään valitsemasi nimen, esim. 123abc, ja pääset lukemaan viestin ja klikkaamaan varmistuksen.
Mailinatorista ei voi itse lähettää sähköpostia, ainoastaan ottaa vastaan, ja vastaanotetut viestit säilyvät siellä vain pari tuntia, kunnes poistuvat. Todella kertakäyttöistä, ja todella kätevää. Jos roskapostia alkaa tulla, se menee Mailinatoriin eikä sinun oikeaan sähköpostiisi, ja tuhoutuu pian.
Lopullinen ratkaisu.
Heh heh...
1
625
Vastaukset
- Heh...
heh...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433017Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721684- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 381252
- 791080