Viisaat, mitä pitäisi tehdä.Tälläinen ongelma. Ajoin tietokoneen täyden tarkastun (F-Secure). Löysi viisi virusta jotka olivat troijalaisia sekä niille asetusohjelman.Kone poisti nämä virukset. Sitten avasin mobililaajakaistan uudelleen ja kävin lukemassa lehdet. Ajoin ohjelman uudestaan ja taas nää samat troijalaiset löytyivät uudestaan ja taas ne putsattiin pois. Mitä pitäisi tehdä ettei taas tulisi takaisin.
Sitkeä troijalainen
pääseekö eroon
3
716
Vastaukset
- Ohjetta pukkaa.
Että ne on soluttautuneet palautuspisteisiin.
Jos on niin poista kaikki palautuspisteet. Käynnistä kone uudestaan ja laita palautuspisteet uudelleen käyttöön ja skannaa kone. Sen jälkeen kerro vieläkö niitä sieltä löytyy.
Se avittaisi asiaa kun kertoisit sen missä ne sijaitsee. - nettinörtti
Itselläni oli troijalainen koneessa pari vuotta sitten. Vaikka yritin kuinka niin se ei lähtenyt. Lopulta deletoin kovalevyn ja asensin käyttöjärjestelmän uusiksi. Ja sen jälkeen ei viiruksista koneella ollut enää tietoakaan.
- limulimppari
kokele malwarebyttessiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Helena Koivu menettänyt lapsensa. Onko Mikko Koivulla oma laki?
Voiko olla totta että äidiltä viedään lapset ja ei mitään syytä ole edes kerrottu äidille itselleen.?3423664Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!4763171- 712170
Pikkunaiselle terkkuja
Olet parasta koko maailmassa! Kaikkein ihmeellisin. Olisitpa täällä. 🧡 harmaasusi3401630Arto Satonen ja kokoomus 2020: Poliittiset virkanimitykset ovat koruptiota
2025: Kokoomus on junttaamassa Arto Satosta Kelan johtoon ohi pätevämpien hakijoiden. https://www.hs.fi/politiikka/art-1961515Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.1771280- 1051233
Voisiko olla jopa niin
Että kumpikin vähän pelkää totaalista heittäytymistä, koska tiedetään että se olisi menoa sen jälkeen. Samaan aikaan hal751222Saara Aalto ja Teemu Roivainen paljastivat yllätysuutisen: "Rakkaus kietoi meidän kohtalomme..."
Oho! Ex-pari on palannut yhteen musiikin merkeissä. He tekevät Rakkaustarina-nimeä kantavan 20-vuotisjuhlakiertueen syks121137K&T: Harvinainen haastattelu: Susanna Laine avaa suhdetta Petri Nygårdiin: "Olin sinkku vuosia..."
Susanna Laine ei ole kertonut suhteestaan Petri Nygårdiin (Petri Laurila) julkisuudessa juurikaan. Aktiivisesti sosiaali81085