Sahti virtaa Kiviniityssä?

Pitääkö paikkansa huhu, että Kiviniityn koululla olisi jotkut oppilaat olleet sahdista päissään?
3383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se pitää että isäs nuoli isollajärvellä hevosen kullia.

Äänestä

Kyllä pitää paikkansa. Keittiössä sitä tehdään ja opettajat myyvät sitä oppilaile. Tulot käytetään oppilaiden alkoholi valistukseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raivo Raitis kirjoitti:

Pitääkö paikkansa huhu, että Kiviniityn koululla olisi jotkut oppilaat olleet sahdista päissään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu