welhon kusetus

aikavelho

Ei hyvää päivää. Tein aikoinaan 18kk määräaikaisen sopimuksen 110/5 liittymästä hintaan 54,90€/kk (ensimmäiset 12kk 44,90€/kk), mikä on umpeutunut. Tyhmänä kuvittelin, että ko. hinta olisi kiinteästi fiksattuna vain sen 18kk ja se jälkeen hinnaston mukaisesti. No eihän se nyt niin mene. Uudet asiakkaat saavat nyt saman liittymän 44,90€/kk hintaan, mutta sehän ei tietenkään koske vanhoja asiakkaita. Maksan edelleen 54,90€/kk ja ilmeisesti hamaan maailman loppuun asti, jos se vain on Welhosta kiinni.

Jotta saisin 110/5 liittymän uusille asiakkaille tarjotulla 44,90€/kk hinnalla, pitäisi mun "vaihtaa" vanha 110/5 liittymä uudeksi 110/5 liittymäksi, maksaa vaihdosta 30€ sekä tehdä siitä 6kk määräaikainen tilaus. Ilmeisesti sama rumba pitäisi tehdä jokaisen hinnanalennuksen yhteydessä.

Lähti operaattori vaihtoon, vaikkei samaa nopeutta ole lähellekään tarjolla muilta. Welho voi kuseskella jonkun toisen silmäkuoppaan ihan vapaasti.

3

859

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikavelho

      "Irtisanominen" aikaansai vaihdon ilman vaihtomaksua 40/2 liittymäksi (riittää itelle). Kk-hinta tipahti 19€ eli 35,90€/kk. Alkuperäisen hinnan säilymisen olisin ymmärtänyt, jos liittymän nopeus olisi noussut vastaamaan uusia hintoja (kuten Welho on käsittääkseni tehnyt aiemminkin).

    • Al

      Saat siihen 54,9€ hintaan sen 200 megasen liittymän! Soitto vaan welholle niin upgreidaavat samantien!

      • aapohil

        Älkää unahtako maksaa laskua ajoissa, sit alkaa vaikeudet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4692
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      184
      2013
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1722
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      151
      1295
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1211
    6. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1076
    7. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      973
    8. Miks et tahtonut

      Enää nähdä? Haluaisin ymmärtää
      Ikävä
      52
      936
    9. Hyvää huomenta!

      Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as
      Ikävä
      78
      902
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      272
      876
    Aihe