welhon kusetus

aikavelho

Ei hyvää päivää. Tein aikoinaan 18kk määräaikaisen sopimuksen 110/5 liittymästä hintaan 54,90€/kk (ensimmäiset 12kk 44,90€/kk), mikä on umpeutunut. Tyhmänä kuvittelin, että ko. hinta olisi kiinteästi fiksattuna vain sen 18kk ja se jälkeen hinnaston mukaisesti. No eihän se nyt niin mene. Uudet asiakkaat saavat nyt saman liittymän 44,90€/kk hintaan, mutta sehän ei tietenkään koske vanhoja asiakkaita. Maksan edelleen 54,90€/kk ja ilmeisesti hamaan maailman loppuun asti, jos se vain on Welhosta kiinni.

Jotta saisin 110/5 liittymän uusille asiakkaille tarjotulla 44,90€/kk hinnalla, pitäisi mun "vaihtaa" vanha 110/5 liittymä uudeksi 110/5 liittymäksi, maksaa vaihdosta 30€ sekä tehdä siitä 6kk määräaikainen tilaus. Ilmeisesti sama rumba pitäisi tehdä jokaisen hinnanalennuksen yhteydessä.

Lähti operaattori vaihtoon, vaikkei samaa nopeutta ole lähellekään tarjolla muilta. Welho voi kuseskella jonkun toisen silmäkuoppaan ihan vapaasti.

3

878

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aikavelho

      "Irtisanominen" aikaansai vaihdon ilman vaihtomaksua 40/2 liittymäksi (riittää itelle). Kk-hinta tipahti 19€ eli 35,90€/kk. Alkuperäisen hinnan säilymisen olisin ymmärtänyt, jos liittymän nopeus olisi noussut vastaamaan uusia hintoja (kuten Welho on käsittääkseni tehnyt aiemminkin).

    • Al

      Saat siihen 54,9€ hintaan sen 200 megasen liittymän! Soitto vaan welholle niin upgreidaavat samantien!

      • aapohil

        Älkää unahtako maksaa laskua ajoissa, sit alkaa vaikeudet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      41
      3478
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      13
      2858
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2544
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      68
      2123
    5. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      18
      2061
    6. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      2027
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      56
      1881
    8. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      58
      1676
    9. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1528
    10. Kenet molemmat

      Sä haluat mies?
      Ikävä
      17
      1395
    Aihe