Ei hyvää päivää. Tein aikoinaan 18kk määräaikaisen sopimuksen 110/5 liittymästä hintaan 54,90€/kk (ensimmäiset 12kk 44,90€/kk), mikä on umpeutunut. Tyhmänä kuvittelin, että ko. hinta olisi kiinteästi fiksattuna vain sen 18kk ja se jälkeen hinnaston mukaisesti. No eihän se nyt niin mene. Uudet asiakkaat saavat nyt saman liittymän 44,90€/kk hintaan, mutta sehän ei tietenkään koske vanhoja asiakkaita. Maksan edelleen 54,90€/kk ja ilmeisesti hamaan maailman loppuun asti, jos se vain on Welhosta kiinni.
Jotta saisin 110/5 liittymän uusille asiakkaille tarjotulla 44,90€/kk hinnalla, pitäisi mun "vaihtaa" vanha 110/5 liittymä uudeksi 110/5 liittymäksi, maksaa vaihdosta 30€ sekä tehdä siitä 6kk määräaikainen tilaus. Ilmeisesti sama rumba pitäisi tehdä jokaisen hinnanalennuksen yhteydessä.
Lähti operaattori vaihtoon, vaikkei samaa nopeutta ole lähellekään tarjolla muilta. Welho voi kuseskella jonkun toisen silmäkuoppaan ihan vapaasti.
welhon kusetus
aikavelho
3
861
Vastaukset
- aikavelho
"Irtisanominen" aikaansai vaihdon ilman vaihtomaksua 40/2 liittymäksi (riittää itelle). Kk-hinta tipahti 19€ eli 35,90€/kk. Alkuperäisen hinnan säilymisen olisin ymmärtänyt, jos liittymän nopeus olisi noussut vastaamaan uusia hintoja (kuten Welho on käsittääkseni tehnyt aiemminkin).
- Al
Saat siihen 54,9€ hintaan sen 200 megasen liittymän! Soitto vaan welholle niin upgreidaavat samantien!
- aapohil
Älkää unahtako maksaa laskua ajoissa, sit alkaa vaikeudet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1956798- 1591996
- 1131658
- 511370
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551208Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢481074Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu991035Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?6957Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan251934- 41899