Mikä olisi paras keino saada kulkemaan iso leikkimökki n. 320x210, 250-300kg tampereelta kuopioon. Kokonsa puolesta ei peräkärriin taida mahtua.
Jos kuljettajakin löytyisi niin hyvä niin ;)
Ison leikkimökin kuljetus
5
7110
Vastaukset
- 34678
esim, auton kuljetus traileri, henkilöautolla vedettävä selviää tuosta ihan helposti. Toki sen saa sitten myös kuorma-auton kyytiin, mutta maksaa varmaan huomattavasti enemmän.
- katsastusmiesmiäs
vuokraa traileri joka on just tarkotettu muunki kuin autojen kuskaukseen. Normi trailerilla ei noita saa kuskata vaan rekisteriotteessa pitää olla maininta jot saa kuljettaa muutakin kuin autoja.
- diipadaapaskin
katsastusmiesmiäs kirjoitti:
vuokraa traileri joka on just tarkotettu muunki kuin autojen kuskaukseen. Normi trailerilla ei noita saa kuskata vaan rekisteriotteessa pitää olla maininta jot saa kuljettaa muutakin kuin autoja.
Ota myös huomioon mökin paino. Saattaa tarvita aika jytäkän ajolisenssin tuommonen puinen möksä.
Kysele myös veneekuljetus liikkeistä jos menis jotenkin paluukuormana tms.
- 38
Tampereelta löytyy sopiva kärry, jos vaan vetoauto on kunnossa.
http://www.kktrailer.fi/Karry_8.html
http://www.kktrailer.fi/Yhteystiedot.html - maar,,.
Tuohonhan riittää ihan tavallinen kevyt yksiakselikärry.
Leveys alle 2.50 kokonaispaino jää kärrynkanssa alle 750 kg.
Korkeus jää alle 4.20.
Normaali B-kortti riittää...
Tunkeilla vaan mökki ylös ja kärry alle, se on siinä.
Neljä miestä myös nostaa tuonpainoisen ilmaan.
Vuokraa vaikka kärry ja jos et itse aja, niin pyydä kaveria jelppaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t947813- 374127
- 483680
- 2533358
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as442928Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna232856Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402782- 1482680
- 462663
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292609