Karavaanarit hei !
Onko kokemuksia Porvoon leirintäalueesta, Kokonniemi ???
Sfc-aluekin löytyy, mutta kun on niin kaukana Porvoon keskustasta :(
Kertokaapa, kumpaan kannattaisi suunnistaa.
Onko kokemuksia Porvoon leirintäalueesta, Kokonniemi ???
Sfc-aluekin löytyy, mutta kun on niin kaukana Porvoon keskustasta :(
Kertokaapa, kumpaan kannattaisi suunnistaa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ilman muuta Skepparssiin :)
on aivan kiva,kun on suht lähellä Porvoota, mutta jos menee uintikelien aikaan niin siellä ei ole uimarantaa.
Suosittelen kyseistä leirintäaluetta. Todella rauhallinen ja viihtyisä alue lähellä keskustaa. Henkilökunta on palvelu-haluinen ja ystävällinen! =)
kyseistä paikkaa.:)
Vietimme Kokonniemessä heinäkuun ensimmäisen viikon.
Alue oli siisti ja henkilökunta mukavaa. Lisäksi on saunamahdollisuus ja pesutuvassa voi pestä pyykkiä.:)
Ensikesänäkin viisihenkinen karavaanimme tulee suuntaamaan Porvooseen, senverran mieluisia muistoja paikasta jäi.
Finncaravan/Solifer
olutta ja hyvää palveluu!
Ihana paikka! Ainoa miinus se uimarannan puute. Mutta sekään ei kauheesti haittaa ku on muuten niin hieno paikka :)
itse asun Porvoon keskustassa ja tykkään käydä lenkillä sillä akselilla on hienoo aluetta ja rauhallista ja eihän se maauimala niin hirveen kaukana siitä oo tai hamarissahan on ihan uimaranta! ja autollakin sinne pääsee jos ei jaksa kävellä :P
Alue on ihan muuten viihtyisä. Pesutilat karmean likaiset, seinät ja katot pesty varmaan 10 vuotta sitten.. Suihkutilat homeiset samoin keittotila. Hinta-laatusuhde ei ole kohdallaan tuohon sosiaalitilojen epäsiisteyteen ja kulahtaneeseen olemukseen nähden. En tule toiste.
Kokonniemi on vaakittajien mekka.
Miten lähellä joki menee campingaluetta? Tarkoitan, onko luonnon vettä lähelläkään aluetta tai alueella. Suunnittelemme mökin vuokraamista Porvoon reissulle.