kalossin hätävilkut

On alkaneet viimeisen vuoden aikan vilkkua itsekseen auton ollessa parkkipaikalla niin kesällä kuin talvella, ei kosketusta, tönäisyä eikä mitään selittävää..onko kellään mulla samanlaista"vaivaa". Vilkuilla ihan oma elämä, ´vilkkuvat kun haluavat..onneks ei sentään ääniefektiä
21097
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Omassa ruvennut vilkutelemaan lähietäisyydellä möyrineen kaivurin tärinästä ym. Kerran myös parkkihallin kaltevalla pinnalla alkoi vilkutella - syytä en tiedä.
OBD-testeri saattaisi kertoa asiasta enemmän ja/tai ainakin se normalisoisi tilanteen.

Äänestä

Käytin Kalos -05 1.2 Ad-huollossa ja meinasi kaukosäätöavaimen patterin olevan lopussa (heillä ei ollut uutta patteria). Toinen vaihtoehto on keskuslukistuksen ohjauksen (musta laatikko?) olevan rikki. Normaalisti kun ovesta avaimella lukitsee, vilkuttelua ei esiinny. Ihme vika ja rasittava, mutta sitähän nämä ylimääräiset hilivitkuttimet teettää...:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ärjy kirjoitti:

On alkaneet viimeisen vuoden aikan vilkkua itsekseen auton ollessa parkkipaikalla niin kesällä kuin talvella, ei kosketusta, tönäisyä eikä mitään selittävää..onko kellään mulla samanlaista"vaivaa". Vilkuilla ihan oma elämä, ´vilkkuvat kun haluavat..onneks ei sentään ääniefektiä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu