Onko teillä naisilla fantasiota vammaisista miehistä?
Naisille?
Bert
141287
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Olen 32-v. nainen ja työssä vammaisten hoitokodissa. On säälittävää, kuinka nuoretkin riutuvat puutteessa ja takapuoleni on jatkuvien taputtelujen ja nipistelyjen kohteena. Olenkin tuuminut, pitäisikö minun tarjoutua ns. "astuttavaksi" toimenpidehuoneessa nuorten ja vanhempien hoidettavien paineiden hillitsemiseksi. Kun pojat ja miehet saisivat pyllyä, olisi meno hoitokodissa vähemmän villiä. Ja seksillä on selvää mielenterveydellistä vaikutusta. Toimitukseen tarvittaisiin kyllä ulkopuolinen opastaja avustajaksi. Himojahan etenkin nuoremmilta löytyy, mutta ei varsinaista tietoa siitä, kuinka yhdyntä sitten varsinaisesti toteutettaisiin.
Moi
Olen 19v Duchennea sairastava jätkä, haluisitko Maria olla pelastava enkelini ja viedä poikuuteni koska puute on aika kova!?
Anna sähköposti osoitteesi jos kiinnostaa!:)
Paljon riippuu siitä, kuinka pitkälle sairautesi on edennyt. Onko sinulla lihaksissa voimaa, että pystyisit ns. nousemaan pukille lähetyssaarnaaja-asennossa ja naimaan perinteisesti. Vai onko helpompaa, jos nainen on kontallaan paljas pylly sopivalle hollille nostettuna? Kestääkö kroppasi sen, että nainen ratsastaa kullissasi, vai pitäisikö tyytyä 69:iin, jossa saisit nuolla takapuoltani ja sen koloja samalla kun imutan munaa. Pitäisikö henkilökohtaista avustajaasi pyytää helppimään sesiossa tai lupa vanhemmiltasi? Minäkin liikun vasta fantasioitten tasolla, ja varsinainen käytännön kokemus vielä puuttuu.
Moikka!
Ratsastus vois olla paras=)
Mut jos sul olis sähköposti osoite, niin voitais keskustella asiasta ja vaihdella mielipiteitä asiasta paremmin!?
Mitä olet mieltä Marja?
nuo fantasiat voitaisiin muuttaa todeksi. kaikissa hoitokodeissa ja sairaaloissa pitäisi olla hoitajia jotka voisivat antaa seksuaalista helpotusta sitä tarvitseville.
"Olenkin tuuminut, pitäisikö minun tarjoutua ns. "astuttavaksi" toimenpidehuoneessa nuorten ja vanhempien hoidettavien paineiden hillitsemiseksi."
Entä kun hoidokit alkavat haluamaan lisää? Oletko pohtinut kuinka usein olet valmis astuttavaksi?
Niin kiinnostaisko sua auttaa mua Maria?
Jos kiinnostaa niin täs on mun meili osoite: [email protected]
Terv: Alex
Siis tosi hieno asenne sulla Maria!
Tollasia naisia pitäis olla enemmän. Sillä muakin käy sääliks vammaiset puutteessa elävät miehet!
Ps. Onnea Alexille ja Marialle yritykseen!
Toivotaan et onnistuu!=)
Lähden viikonlopuksi matkoille, joten katsotaan tilannetta ensi viikolla. Tiedät kai, että naiset tarvitsevat joskus aikaa "totutella ajatukseen", olisihan tämä eka kertani tällä tavoin. Fantasioilla ja käytännön toteutuksella on kuitenkin ero, ja minun täytyy hieman kerätä rohkeutta saamistani rohkaisuista huolimatta.
Moikka!
Tidän ja sinä saat kyllä aikaa niin paljon kun haluat Maria.
Kyllä minäkin tarvitsen rohkeutta tähän.
Hyvää matkaa sinulle!
Lähettele sähköpostia mulle jos sopii?
Osoitehan oli [email protected]
Mieti vielä kerran ennekuin rupeat "sosiaalipimpiksi". Myöhemmin voi tulla melkoinen morkkis kun rupeat ajattelemaan tarkemmin. Kyllä hoitohenkilökunta ja hoidokit on mielestäni pidettävä seksuaaliasioissa erillään. Sinä olet hoitaja etkä voi tietää mitä vammaisen päässä liikkuu. Hän saattaa rakastua sinuun ja takertua mistä saattaa seurata todella vaikeita psyykkisiä ongelmia tälle potilaalle ja sinulle turhia syyllisyyden tunteita joita voit joskus myöhemmin joutua sitten purkamaan jopa terapeutilla. Hellyyttä ja ja hyvää mieltä voi potilaille antaa ilman seksuaalisia väritteitäkin. Vammaisille pitäisi järjestää illanviettoja ja mahdollisuus tavata muita samassa asemesssa olevia vastaikkaisen sukupuolen edustajia. Onhan hoitolaitoksissa ennenkin ollut seurustelevia pareja ja heille on järjestetty mahdollisuus harrastaa seksiä.
Imlmoittele kun palailet, niin voidaan keskustella!
Maria älä kuuntele muita, se on sinun oma asiasi haluatko auttaa Alexia! Tee niin kun parhaaksi näät!
mutta en myöskään näe sitä mitenkään luotaantyöntävänä ajatuksena.
Siis minulle on oikeastaan ihan sama onko vammainen vai terve, kunhan you know toimii..;)