Tummennuskalvo laseihin?

Kalvolasi

Ajattelin hankkia tummennuskalvot partsin laseihin, sellaiset, joista ei näe sisälle vaan ulos, niinku autoissakin! Ehkäpä hopeeväriset, koska ne hylkii tummia enempi aurinkoa ulospäin. Nyt autolasifirmaan ostamaan 10 m tummennuskalvoa, joka helppo irroittaa joskus.

3

684

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • te.li

      siihen sanoo? Itse ajattelin myös laittaa kalvot, mutta päädyin paneliverhoihin. Sisälle ei näe mutta ulos näkee ja estävät hyvin auringon paahteen sisälle pääsyn. Tummentavat kalvot pimentävät koko huushollin jos parveke on isojen ikkunoitten edessä. Verhoasentaja sanoi, että pitää olla taloyhtiöltä lupa kalvoihin, tosin ihmettelin sitä, kun jokainen voi kuitenkin laittaa parvekkeelleen millaiset verhot haluaa, kun ne ovat parvekelasien sisäpuolella.

      • w w re fr er egf

        on taloyhtiön omaisuutta, verhot eivät. Niin, saahan sitä seiniäkin maalata, saa kyllä. Seinien maalaaminen on osakkaan asia. Ikkunat on taloyhtiön asia.


    • tummennus

      Sitä samaa olen ajatellut,mutta se taloyhtiö? Kuinka lasit voi olla taloyhtiön itse olemme ne maksaneet,parvekelasit,sekä huoneen lasit? Onko se vain se julkisivu? Meidän taloyhtiön parvekelaseissa roikkuu jos jotakin...ei ainakaan ole siistiä katseltavaa..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3150
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1706
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1398
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      880
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe