Ajattelin hankkia tummennuskalvot partsin laseihin, sellaiset, joista ei näe sisälle vaan ulos, niinku autoissakin! Ehkäpä hopeeväriset, koska ne hylkii tummia enempi aurinkoa ulospäin. Nyt autolasifirmaan ostamaan 10 m tummennuskalvoa, joka helppo irroittaa joskus.
Tummennuskalvo laseihin?
3
731
Vastaukset
- te.li
siihen sanoo? Itse ajattelin myös laittaa kalvot, mutta päädyin paneliverhoihin. Sisälle ei näe mutta ulos näkee ja estävät hyvin auringon paahteen sisälle pääsyn. Tummentavat kalvot pimentävät koko huushollin jos parveke on isojen ikkunoitten edessä. Verhoasentaja sanoi, että pitää olla taloyhtiöltä lupa kalvoihin, tosin ihmettelin sitä, kun jokainen voi kuitenkin laittaa parvekkeelleen millaiset verhot haluaa, kun ne ovat parvekelasien sisäpuolella.
- w w re fr er egf
on taloyhtiön omaisuutta, verhot eivät. Niin, saahan sitä seiniäkin maalata, saa kyllä. Seinien maalaaminen on osakkaan asia. Ikkunat on taloyhtiön asia.
- tummennus
Sitä samaa olen ajatellut,mutta se taloyhtiö? Kuinka lasit voi olla taloyhtiön itse olemme ne maksaneet,parvekelasit,sekä huoneen lasit? Onko se vain se julkisivu? Meidän taloyhtiön parvekelaseissa roikkuu jos jotakin...ei ainakaan ole siistiä katseltavaa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
Jotenkin se harmittaa
Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian46700Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti
Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os2652Haluan kysyä vain yhden asian
Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs39579- 73562
- 22512