Siellä lepää Volvocarsin sivuilla uuden S60 mallin ensin myyntiin tulevien mallien hinnat.
Nyt on tuo perusmalli S60 2.0T hinnat lähtien 38.551,- Onko tuo nyt sitten muka paha..
Ei minusta.
Nyt sitten vaan tilailemaan ...
S60 HINNAT TULI
11
735
Vastaukset
- made in hong kong
38te on vähän liikaa kiinalaismerkistä.
Edellisen kopan S60;stä autoliikkeet turvoksissa.
Tyypillinen Volvon malli, tarjonta ylittää kysyntää.
Volvouskovaiset varmasti ekstaasissa uudesta S60.
Koskahan nimi vaihdetaan kiinalaiseksi, oliko zin tai jotain?- niin se maailma
Merkillistä miten toitsu- ja wagen-kuskit ovat eniten huolissaan Volvon tulevaisuudesta ja nimen vaihtumisesta. Ne jotka oikeasti ajavat Volvolla, ovat ihan levollisin mielin menossa ostamaan uutta.
- Kateelliset
niin se maailma kirjoitti:
Merkillistä miten toitsu- ja wagen-kuskit ovat eniten huolissaan Volvon tulevaisuudesta ja nimen vaihtumisesta. Ne jotka oikeasti ajavat Volvolla, ovat ihan levollisin mielin menossa ostamaan uutta.
Tuli vaan mieleen, että ootko nähnyt tässä 10 vuoden aikan yhtään V70 tai S80 jne., jossa olisi Fordin merkki nokalla. Enpä usko. Miksi nyt sen merkki sitten vaihtuisi?? Enpä usko, että ne volvot laadultaan heikkenevät, onhan kiinalaisilla enemmän rahaa käytössä kuin eurooppalaisilla ja jenkeille ja miksi ne haluaisivat sen merkin(volvon) pilata. Onhan Jaquaari ja Land Roverkin intialaisen Tatan omistuksessa ja merkillä on silti preemium malleja ja ei ne minun mielestäni ole mihinkään muuttuneet ulkonäön perusteella. Eikä vikojakaan ole sen enempää.
- outoa....
se kumma että isompi s80 maksaa saman joten on Volvolla hinta hukassa.
S80 ja kuusikymppisen ero tulisi olla suurempi sillä mitä järkeä on valmistaa kahta saman alkaen hinnan omaavaa autoa jotka kilpailee toisiaan vasten.
Nyt kuulemma uutta s60 aletaan kohtapuolin valmistaa kiinassa- ääli o sairaut'
Vertaas Urpo ny se toi'otas savun hälvettyä noita moottoreita... ja sitten uuemma kerra noitten hintoja..
Tule syksyllä 1.6 eco drive Suomeenki... sit sä voit jo alkaa kuolaan sitä liki 30 donaa maksavaa S60 mallia..
Ai nii.. toki se maksaa edelleen parin corollan hinnan... mut tää onki kato premium auto
- D3
Mä ostan ainakin uuden S60. Siistimpää ei samaan hintaluokkaan löydy !
- Jaguar X-Type
Passat CC on hienompi, halvimmillaan ne ovat suunnilleen saman hintaisia. Ei tuo Volvokaan mikään ruma ole, paljon näyttävämpi se on kuin esim. BMW 3-sarja.
- Volkkarit eri luokas
Jaguar X-Type kirjoitti:
Passat CC on hienompi, halvimmillaan ne ovat suunnilleen saman hintaisia. Ei tuo Volvokaan mikään ruma ole, paljon näyttävämpi se on kuin esim. BMW 3-sarja.
Mutta kun volkkariin(CC) laittaa varusteita niin hinta kipuaa niin korkealle, että sillä saa jo vaikka Volvon tai BMW:n (JNE.)
- ........
Volkkarit eri luokas kirjoitti:
Mutta kun volkkariin(CC) laittaa varusteita niin hinta kipuaa niin korkealle, että sillä saa jo vaikka Volvon tai BMW:n (JNE.)
on paljon parempi vakiovarustus kuin Volvossa.
- D3
Nyt se on sitten ostettu. Ei kun syksyä odottelemaan. Silloin sen vasta saa. Toivottavasti on yhtähyvä miltä näyttää.
- 16+19
karvalakkimalli. Käytännössä pitää ottaa vähintään Momentum-varusteilla jotta olisi nykyaikana edes peruskilkkeet mukana. Säälittävää muuten tuo Volvon eko-touhuilu; pyritään pieneen kulutukseen alikokoisilla ja -tehoisilla moottoreilla. Varmaan S60 polkaistaan markkinoille jollain 1,4drivE -mallilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen234248Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2243756SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot442718Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä1072699Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman242699Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss122625Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132416"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita412377Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642316Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611801