te jotka olette juuri tulleet tunisiasta..

perheet

millainen ilma siellä on tällä hetkellä?

3 viikon päästä lähtö djerbaan ja sitä jo odotetaan paljon.

4

548

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MINNIT ;))

      Siinä pikkasen osviittaa,ollaan oltu myös Djerballa ja paikka loistava :)

    • 6.5 sousse

      kelit vielä vaihtelevat välillä oli hyvinki 28 soussessa mutta yöt olivat vielä viileät ja yhtenä pv.nä satoi.saharassa oli jo 38 ja yöt leppeän lämpimät ja djerba on jotenkin siinä välissä eli varmasti odotettavissa parempia kelejä kun suomessa jopa kesällä harvassa eli voitonpuolella kuitenkin kelien suhteen siis 6.5 palannut tunisiasta

      • Sussu&Mussu

        No hyvältä kuulostaa säät, ei mene ainakaan alle 20 lämpötila. Ei haittaa vaikka on yöllä viileää, viileässä on mukava nukkua. Olitteko Saharan 2pv retkellä? Jos olitte niin mitä maksoitte? Onkohan paljon eroja matkanjärjestäjien retkien hinnoissa?


      • noin hinnat
        Sussu&Mussu kirjoitti:

        No hyvältä kuulostaa säät, ei mene ainakaan alle 20 lämpötila. Ei haittaa vaikka on yöllä viileää, viileässä on mukava nukkua. Olitteko Saharan 2pv retkellä? Jos olitte niin mitä maksoitte? Onkohan paljon eroja matkanjärjestäjien retkien hinnoissa?

        tjareborg 195 din. aurinkomatkat 175 din tosin sisällössä eroja ainakaan a.matkoilla pitää kameliratsastuksesta maksaa erikseen joka kuuluu tjäreborilla hintaa ja on n.2h.Tjäreborg ja a.matkat tekevät reissun vuoroviikoin yhteisyössä.Finnmatkojen hintaa en tiedä mutta heillä ei ole jeeppisafaria matkassa ollenkaan.Eli sisällöltään kaikista kattavin reissu ymmärtääkseni on tjäreborgilla mutta luulen että kaikkien retket löytyvät heidän omilta nettisivuiltaan.Kaikki ottavat toistensa asiakkaita matkaan jos tilaa on.Voin suositella reissua oli kyllä hintasa arvoinen.Ensin vähän pohditiin kun 2pv ja oltiin vaan viikko mutta reissu ehdottomasti kannatti.Lapsilta hinnat ovat näistä puolet.Hinnat n.mitä muistelen ja jos tekevät sisältö muutoksia niin niilläkin aina vaikutusta hintaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      158
      4206
    2. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      10
      3113
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      135
      2690
    4. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      25
      2278
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      47
      2164
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1808
    7. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      38
      1686
    8. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      30
      1684
    9. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      58
      1266
    10. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      34
      1141
    Aihe