Ennen Vappua Pois

Minni-LIISI

Oltiin "tyttöporukalla" viikko Hammametissa,paikka ihastuttava ja hotskukin oli ihan ok..ei mikään luxus,mutta yes,kuten Oppaissa mainitaan,aurinkoa riitti ja myös muutama sadepisara silloin tällöin,ei haitannut ;) mutta likaisuus rannoilla ja yleisestikin katujen varsilla,tosi yököttävää,ruoka hyvää,palvelu persuuksista ;( soukissa kaikki jäppiset kimpussa ja ellet ostanut,sait kuulla kaikki mahdolliset kirosanat joita ovat oppineet niskaasi ;( hotskujen baarijätkät vonkaamassa "teelle" alati,elikkä sai alkaa rähjäämään,ennenkuin sai olla rauhassa ;( tulimme siis tulokseen,ettei koskaan enää Hammametiin,sääli,sillä matkailun pitäisi avartaa muutakin kuin navanalustaa ;)

DETURILLE KIITTI,HOMMA PELASI!

4

398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-ope

      jep,paikkana Tunisia ja Hammametkin ihan hyvä,mutta nuo allahit liikaa kimpussa,en mee enää toiste,yksi kerta riitti Soussessa ja Hammametissa.

      • wallah

        Wau, että ihan Allahit oli sun kimpussa??
        Tunisia onkin aika Jumalainen maa :)


      • Venlja
        wallah kirjoitti:

        Wau, että ihan Allahit oli sun kimpussa??
        Tunisia onkin aika Jumalainen maa :)

        olla venäläinen nainen minusa kimpusa oli koko aikka kaiki kamalat tunisilaiset ukoset,en mene ennä sine,maa on jummalainen,tota on.


      • Caritta&me
        Venlja kirjoitti:

        olla venäläinen nainen minusa kimpusa oli koko aikka kaiki kamalat tunisilaiset ukoset,en mene ennä sine,maa on jummalainen,tota on.

        Hammamet on pieni paikka,likainenkin ehkä,mutta oivallinen lomapaikka lapsiperheille,ei paljon ukkoset huutele perään,kunnioittavat turisteja ,hienoa ja hienoa on myöskin Deturin ja Tjäreborgin hotellit joissa hinta/laatusuhde on kohdallaan.....muut ovatkin sitten täyttä hebreaa......paikalliset Ihmiset ystävällisiä ja illat rauhallisia,ei diskomöykkää,ehkä joskus menemme toistekkin?! ;))


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      134
      2320
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      64
      2242
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      52
      1906
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      71
      1608
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      97
      1461
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      97
      1455
    7. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      116
      1329
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1200
    9. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1171
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      70
      1063
    Aihe