Miesystäväni toivoisi tuhmia puheita seksin aikana, mutta olen todella ujo ilmaisemaan omia toiveitani saatika sitten puhumaan! Olisi kuitenkin kiva ylittää itsensä ja kokeilla. Miesystäni pitää alistettuna olemisesta ja usein minä olen päällä. Minkä tyyppisesti te puhutte kummppaneillenne tai mitä?
tuhmat puheet
silja19
3449
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Anna mulle pillua ja kaikkee että tunge toi kello sun pilluu vasten ja et haluutko naamalle
Naiset, mitä te puhutte?
Entä miehet, mitä halutte kuulla naiselta!
Kiitos kaikista asiallisista vastauksista!
Meillä jo ennen yhdyntää aloitetaan seksistiset puheet. Luulen puheiden olevan niin yksilöllisiä jokaisella, ettet voi mitään valmiita sanoja/lauseita käyttää.
Joihinkin tehoaa salonkikelpoiset sanat seksistä, mutta toiset haluavat enemmän alatyylisiä sanoja.
Kokeile ensin totutella sanoihin vaikka ilman yhdyntääkin. Luultavasti sanojen käyttö sujuu sen jälkeen helposti myös yhdynnän aikana. Yhdynnän aikana pääsee hyvin alkuun selostamalla mitä tapahtuu. Jos jo valmiiksi olet yhdynnässä niin eipä asian selostus voi olla sen vaikeampaa.
Riisu housusi niin imen penistäsi/kulliasi/kyrpääsi. Tuntuuko hyvältä kun imen kulliasi. Haluan että työnnät peniksesi sisääni takaapäin. Kullisi tuntuu hyvälle kun se liukuu sisälläni sisään ja ulos. jne
Toiset ovat enemmänkin kuuntelijoita, mutta kiihottuvat silti puheesta. Voi olla että seksipuheen opettelu myös vie pitkän aikaa. Aloita ensin tavallisella puheella.
Minä ja avopuolisoni ainakin puhumme paljonkin varsinkin yhdynnän alussa. Pohdimme esimerkiksi seuraavaa asentoa ja ennen sisääntyöntymistä neuvottelemme kumpi laittaa tai kumman vuoro on. Joskus mietin ääneen, että mitä taas laitettiinkaan ja minne. Yleensä saan selvän vastauksen.