moi, ollaan 3 kivaa opiskelijatyttöä suomesta (22v,23v ja 23v). Ollaan ajateltu lähteä heinäkuuksi 2010 kiertämään keski-eurooppaa reppureissu periaatteella. Me ollaan matkailtu paljon ja tykätään tutustua uusiin kulttuureihin sekä kunkin kohteenn paikalliseen elämään.
Me ei kuitenkaan olla mitään rikkaita, joten ajateltiin, että voitaisiin säästää majoituskuluja, jos löytäisimme yöpaikkoja eripuolilta seuraavia maita ja kaupunkeja: Saksa (lähinnä nämä: berliini,frankfurt,bremen,köln,munchen), praha, wien, Sveitsi (mikä vaan paikka), amsterdam, brysseli, lontoo, Tanska (mikä vaan paikka, mieluiten kööpenhaminan läheltä), liettua.
Eli jos asut jossakin näistä paikoista heinäkuussa 2010 ja haluat majoittaa meidät luoksesi yhdeksi tai kahdeksi yöksi, olemme siitä erittäin kiitollisia. Emme ole vaativia mukavuuksien suhteen vaan olemme tottuneet nukkumaan erilaisissa oloissa mm. lentokentillä. Tarvitsemme vain katon päämme päälle, muut varusteet tuomme itse mukanamme.
Jos majoitat meidät, ota yhteyttä mielellään jo toukokuun aikana:
[email protected]
kevätterveisin: H & M & T
heipparallaa
pimutreissussa
2
335
Vastaukset
- surfing
Oletteko kuulleet sohvasurffaajista? Tyttäreni kaverit ovat harrastaneet sellaista ja majoittaneet kotonaan reissuhenkilöitä sieltä ja täältä ja ovat itse bunkanneet jonkun 'sohvalla' pitkin Eurooppaa.
Muuten löytyy halpoja hostelleja, joissa on ryhmähuoneita tai B&B-majoituksia.
Ainakin Kroatiassa on asemilla mummoja ja pappoja, jotka tarjoavat huoneita.- surfing
Tässä eräs linkeistä:
http://www.rantapallo.fi/matkailu/couchsurfing-–-surffailua-sohvalta-toiselle/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k542409Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖281759Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt701434Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me2381320- 1191154
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13990Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11963vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23948- 68933
- 59856