Hevosilla vaeltamaan!

Hydronym

Hei!
Olisikohan täällä 19 vuotiaalle heteronaiselle fiksua vaellusseuraa mielellään varsinais-suomesta tai läheltä? Iälläsi tai sukupuolellasi ei ole väliä, vaatimuksina on vain aito ja syvällinen rakkaus luontoon sekä hevosiin, joita myös kaikella sydämelläsi kunnioitat. Osaat ehdottomasti nauttia auringon lisäksi myös pilvisestä tai sateisesta säästä, itse rakastan sadetta ja sateen raikastaman metsän tuoksua. Olet yleisilmeeltäsi iloinen niinkuin minä ja eläinrakas. Varsinkin lemmikkilintuni ovat minulle kaikki kaikessa. Rakkaus hevosiin on pysynyt vahvana ennallaan vaikka en ole ratsastanut enään vuosiin. Taitoni ovat kuitenkin ruostuneet joten sinunkaan ei tarvitse omata kovin heppoisia ratsastustaitoja, vain palavan halun ratsastaa ja kohdata luonto sellaisena kuin se on, nauttien ja jutustellen!

Tavoitteena olisi joko päivänmittainen tai viikonlopun kestävä reissu. Voimme joko osallistua ryhmään tai jopa vuokrata hevoset, ottaen kuitenkin huomioon ainakin oman tarpeeni saada "muistutusluontoista" opetusta ruostuneisiin ratsastustaitoihini, eli voimmehan osallistua myös parille ratsastustunnille.
Paikkoja olen jo kirjannut ylös, niitä löytyy mm. piikkiöstä, paimiosta, eurasta.. Myös kauemmas voimme hyvin lähteä, se ei ole siitä kiinni, kunhan saadaan aikaiseksi kertaluontoinen elämys tai halutessamme jatkuva ratsastus/(-)vaelluskaveruus. :)

Vastaukset otan vastaan osoitteeseen [email protected]

1

606

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • töltillä menoks

      tölttäämään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen

      KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      363
      3685
    2. Kuka on mystinen heppamies?

      Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1353
    3. Muutto ei ratkaise mitään.

      Sielläkin on naapurit. 😉 Nähdään?
      Ikävä
      94
      1227
    4. Jäätävä epävarmuus

      Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko
      Ikävä
      65
      971
    5. Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?

      The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass
      Tv-sarjat
      12
      844
    6. Ainakin hän on elossa

      ehdin jo huolestua.
      Ikävä
      38
      820
    7. Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua

      Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään
      Ähtäri
      60
      819
    8. Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"

      Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise
      Suomalaiset julkkikset
      11
      807
    9. Ei sua mies varmaan kauheasti haittaa

      Jos otan sut omakseni, tässä lähiaikoina ❤️
      Ikävä
      65
      801
    10. Perjantaita!

      Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔
      Ikävä
      56
      798
    Aihe