linnunpesä parvekkeella

likeabird

huomasin tänään että parvekkeellani on jonkilainen pesä. olen eläin rakas kylllä mutta en usko että tulemme kyseisen linnunkanssa hyvin toimeen .. minö kun tupakoin ja ravaan siellä parvekkeella kaiken aikaan . nyt en tiedä mitä tehdä, pitäisikö pesä tuhota vai mitä? siihen se ei voi kuitenkaan jäädä pidän kaiken aikaa parvekkeen ovea auki ja otan aurinkoa kunhan ilmat tästä lämpenevät. nyt oli vinkit enemmän kuin tarpeen. mitään tappamis keinoja en halua koska sitä en tee!

8

2497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aa

      :-)

    • linnunpesä

      olisi oikea aika lopettaa tupakointi, se on huono ja alaluokkainen tapa. Eikö tuo linnunpesä motivoi hyvin luonnonystävää, omaksi parhaaksi ja vähän ympäristönkin, irti tupakista tuosta pahasta myrkystä.

      • Anonyymi

        Eihän se sun päätös ole jos joku haluaa tupakoida.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän se sun päätös ole jos joku haluaa tupakoida.

        Tupakointi on pölvästien harrastus... varsinkin, kun suurin osa tupakkatyypeistä löytää tumpin loppusijoituspaikaksi vesistön.


    • Linturakas

      Kyllä se lähtee kun lapset varttuu. Parempi jos liikut pesintäajan muualla. Voi se muuten lähteä pois, tai hylätä mahdolliset tulevat poikasensa.
      Valinta on sinun. Minä antaisin linnun elämälle tilaa, ei se parveke sinulle niin tärkeä ole. Voit käydä pihalla sauhuttelemassa.
      Kaverillani pihassa oli hankalampaa kun lintu teki pesän auton konekoppaan

      • pesä lentää

        heitin perkuttirallaa pesän parvekkeelta niin ei oo tullu takas häirittee ihmisten kessutteluu.


      • moderaattori III
        pesä lentää kirjoitti:

        heitin perkuttirallaa pesän parvekkeelta niin ei oo tullu takas häirittee ihmisten kessutteluu.

        Mitä sinulle pitäisi tehdä ettet täällä häiriköisi, hmm. Missä parvekkeella kessuttelet?


    • Anonyymi

      Onko poikaset lähteneet jo pesästä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      103
      8288
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      673
      5084
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3334
    4. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      29
      1883
    5. 57
      1510
    6. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      109
      1478
    7. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      138
      1357
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      175
      1326
    9. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      60
      1099
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      28
      933
    Aihe