Faisal Shahzad, New Yorkin pommi-iskun yrittäjä, oli Pakistanin lentovoimien entisen korkean upseerin poika. Perhe oli varakas ja pojalla oli yliopistotutkinto Yhdysvalloissa. Hänen vaimollaan oli myös yliopistotutkinto Yhdysvalloissa. Heillä oli kaksi tytärtä. Faisal ansaitsi vuonna 2001 22650 dollaria (noin 17000 euroa). Naapurin kertoman mukaan hän oli ystävällinen, vaikka hänellä oli joitakin omituisia tapoja. Sitten jotakin meni pieleen. Faisal erosi työstään ja muutti perheineen huonompaan asuntoon. Hän kävi pommintekokurssilla Pakistanissa ja valmisti pommin kotinsa autotallissa.
Näyttää siltä, ettei FBI:llä ollut pienintäkään aavistusta Faisalin todellisista puuhista. Muslimiterroristit osaavat nykyisin naamioitua niin hyvin, että kaikki Yhdysvaltain varokeinot ovat tehottomia. Faisal oli saanut jopa Yhdysvaltain kansalaisuuden. Pystyvätkö Suomen viranomaiset parempaan suoritukseen?
Muslimiterroristi
4
353
Vastaukset
- jrtjlaekjklj
Mitä enemmän muslimeja on länsimaissa (otetaan lisää ja lisääntyvät vauhdilla), sitä enemmän "nukkuvia terroristisoluja" on odottamassa sopivaa aikaa ja tilaisuutta iskeä.
- salasolu....
.suomessa muslimit ovat jo poliiisipaallikkkoina , tulliwirkailijoina, ministereina, kansanedustajina, rodunjalostajina, lentajina, rajavartijoina, opettajina, oikeusministereina ,turvallisuusmiehina jne.
- opiskelija ...
koraanin ohjeiden mukaan!
Jos suomalaiset olisivat viitsineet lukea raamattua aikanaan, he olisivat kuullet varoitukset!
Mutta papitkin otavat vain rahan muttei opeta tutkimaan ja mietiskeleman sanaa
..
donner ja s-o-ssu opettaa asioita joita nuoretkin ummartaa.. - Veikkiterroristi
opiskelija ... kirjoitti:
koraanin ohjeiden mukaan!
Jos suomalaiset olisivat viitsineet lukea raamattua aikanaan, he olisivat kuullet varoitukset!
Mutta papitkin otavat vain rahan muttei opeta tutkimaan ja mietiskeleman sanaa
..
donner ja s-o-ssu opettaa asioita joita nuoretkin ummartaa..http://bambuser.com/channel/Abdallahahah/broadcast/735684
Juutalainen Ken Adelman alias Abdallah Al-Nafisi, yllyttää muslimeja siirtämään jihadinsa/sodat Eurooppaan.
http://www.bayscripts.com/YouTubeAPI2/video/MJXJFXRNlPg/
"Muslimien siirrettävä sota Eurooppaan"
Ken pukeutuu vapaa-ajallaan arabipukuun, ja hauskuuttaa ystäviään pernaruttovitseillä.
Why Ken Adelman is dressed like arab?
http://www.youtube.com/watch?v=AzI_UQbSq2Y Former Reagan adviser Ken Adelman voting Dem
http://www.youtube.com/watch?v=uBG3vMC3Z6s Islamic Radical In Kuwait Thanks USA For Freedom
http://www.youtube.com/watch?v=AGu03FlaWq4&feature=related المصير - عبدالله النفيسي - الحلقة السادسة
http://farm1.static.flickr.com/223/452884282_80a8498df0.jpg
http://www.bookmark2007.com/images/ken_adelman.jpg
http://z.hubpages.com/u/6955_f520.jpg
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282577- 1272253
- 1281916
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1061897Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.101634Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161431196Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901095Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu241072Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891051Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno36999