Faisal Shahzad, New Yorkin pommi-iskun yrittäjä, oli Pakistanin lentovoimien entisen korkean upseerin poika. Perhe oli varakas ja pojalla oli yliopistotutkinto Yhdysvalloissa. Hänen vaimollaan oli myös yliopistotutkinto Yhdysvalloissa. Heillä oli kaksi tytärtä. Faisal ansaitsi vuonna 2001 22650 dollaria (noin 17000 euroa). Naapurin kertoman mukaan hän oli ystävällinen, vaikka hänellä oli joitakin omituisia tapoja. Sitten jotakin meni pieleen. Faisal erosi työstään ja muutti perheineen huonompaan asuntoon. Hän kävi pommintekokurssilla Pakistanissa ja valmisti pommin kotinsa autotallissa.
Näyttää siltä, ettei FBI:llä ollut pienintäkään aavistusta Faisalin todellisista puuhista. Muslimiterroristit osaavat nykyisin naamioitua niin hyvin, että kaikki Yhdysvaltain varokeinot ovat tehottomia. Faisal oli saanut jopa Yhdysvaltain kansalaisuuden. Pystyvätkö Suomen viranomaiset parempaan suoritukseen?
Näyttää siltä, ettei FBI:llä ollut pienintäkään aavistusta Faisalin todellisista puuhista. Muslimiterroristit osaavat nykyisin naamioitua niin hyvin, että kaikki Yhdysvaltain varokeinot ovat tehottomia. Faisal oli saanut jopa Yhdysvaltain kansalaisuuden. Pystyvätkö Suomen viranomaiset parempaan suoritukseen?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mitä enemmän muslimeja on länsimaissa (otetaan lisää ja lisääntyvät vauhdilla), sitä enemmän "nukkuvia terroristisoluja" on odottamassa sopivaa aikaa ja tilaisuutta iskeä.
.suomessa muslimit ovat jo poliiisipaallikkkoina , tulliwirkailijoina, ministereina, kansanedustajina, rodunjalostajina, lentajina, rajavartijoina, opettajina, oikeusministereina ,turvallisuusmiehina jne.
koraanin ohjeiden mukaan!
Jos suomalaiset olisivat viitsineet lukea raamattua aikanaan, he olisivat kuullet varoitukset!
Mutta papitkin otavat vain rahan muttei opeta tutkimaan ja mietiskeleman sanaa
..
donner ja s-o-ssu opettaa asioita joita nuoretkin ummartaa..
http://bambuser.com/channel/Abdallahahah/broadcast/735684
Juutalainen Ken Adelman alias Abdallah Al-Nafisi, yllyttää muslimeja siirtämään jihadinsa/sodat Eurooppaan.
http://www.bayscripts.com/YouTubeAPI2/video/MJXJFXRNlPg/
"Muslimien siirrettävä sota Eurooppaan"
Ken pukeutuu vapaa-ajallaan arabipukuun, ja hauskuuttaa ystäviään pernaruttovitseillä.
Why Ken Adelman is dressed like arab?
http://www.youtube.com/watch?v=AzI_UQbSq2Y Former Reagan adviser Ken Adelman voting Dem
http://www.youtube.com/watch?v=uBG3vMC3Z6s Islamic Radical In Kuwait Thanks USA For Freedom
http://www.youtube.com/watch?v=AGu03FlaWq4&feature=related المصير - عبدالله النفيسي - الحلقة السادسة
http://farm1.static.flickr.com/223/452884282_80a8498df0.jpg
http://www.bookmark2007.com/images/ken_adelman.jpg
http://z.hubpages.com/u/6955_f520.jpg