kodinsisäienne adobtio

Onko adobtio mahdollista jos isä ei allekirjota suostumusta adobtioon..dna vahvistettu,mutta häntä ei ole koskaan tytär kiinnostanut,mutta ei suostu allekirjoittamaan,kenellekään kokemusta asiasta?Onko mitenkään silti mahdollista?
1559
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

biologinen isä ei suostu adotioon, niin adotiota ei voi toteuttaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


adopp kirjoitti:

Onko adobtio mahdollista jos isä ei allekirjota suostumusta adobtioon..dna vahvistettu,mutta häntä ei ole koskaan tytär kiinnostanut,mutta ei suostu allekirjoittamaan,kenellekään kokemusta asiasta?Onko mitenkään silti mahdollista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu