Kävin tarkistamassa taloyhtiön saunan holtittomien vuokralaisina asuvien naapurien jäljiltä, ja tutkin saunan roskiksen. Sieltä löytyi todisteita väkijuomien käytöstä! Nimittäin tyhjiä kaljatölkkejä, ulkomaalaisia. No niin, nyt narahti! Olen koittanut aiemmin saada heitä satimeen ryyppäilystä, ja kuunnellut saunan oven takana, C-kasetti nauhuri päällä äänittäen, mutta ei selkeää näyttöä. Nyt näyttö on aukoton. Törkeää!!!!! Hallituksen ylimääräinen kokous koolle äkkiä, ja ilmoitus poliisille!!!
Naapuri joi saunassa
Tuulikki 65v
11991
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
ota olut ja rauhoitu
voi vitun pässi!!! varo ettei pumppu petä.....
Kyllä jotkuu osaa olla niin vitun tyhmiä. hahahahhahahahahhahahahhahaha !!!!!!!!!!!!!
naapurin kisu ens kerralla saunaan asti, niin naapurin setä antaa "kissalle" vähän mäntää.
sulla on selvästi latvakakkosen vika
Puhut, sisko hyvä. Minä'kin epäilen samaa. Joku oli jättänyt tyhjän kaljatölkin pukuhuoneeseen.
asiaa! sama kaveri oli varmaan käynyt myös meillä saunomassa,
löysin meiltä aamulla toistakymmentä
tyhjää olut tölkkiä, törkeäää!!!
Et huomannut olen nauhoittanut tarkotuksella metakkaa ja toistin ne kovalla äänellä saunassa sekä toin roskikseen kaljatölkkejä tarkoituksella. Saimpa tekemään sinun väärän ilmoituksen eteenpäin. No poliisi ottaa tästä asiasta yhteyttä ;)
Obvious troll is obvious.
Et vielä pysty sanomaan kuka saunojista on oluttölkkiin kajonnut. Sinun on siis asennutettava saunan oveen ovisilmä josta voit tarkkailla tilannetta ja tehdän niiden mukaan tärkeitä ja raskauttavia muistiinpanoja.
Ai niin... tämä nyt ei tähän kuulu, mutta kun ovisilmästä tuli puhetta, niin olen pohtinut tuota meidän jääkaapin valoa. Mistä tiedän että se ei jää päälle, kun suljen jääkaapin oven. kannattaisiko jääkaapinoveen laittaa ovisilmä vastaisuuden varalle?
Mikä röyhkeys! ei edes kotimaista olutta ollut.
Kyl se on hienoo asua omakotitalossa mie saan juua, runkata, kusta ja paskoo saunassa niin paljon kun jaksan. Eikä se kuulu naapurille yhtään.