Nokia E52 graafiset hymiöt viesteihin

Eihän mikään nykyajan puhelin voi olla sellainen missä ei graafiset hymiöt näy!? Tarviiko siis nokia e52 :ssa tämä toiminto jotenkin asentaa tms.? Koska onhan siinäkin mallissa pakko ne olla, vai??
4758
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

eipä löydy nokian symbia puhelimista kyseistä ominaisuutta,ei ainakaan 6600:sesta eikä 6220 classicista.

Äänestä

Mulla on nokia E52, joka hajos noin viikko sitten. Ennen sitä ei ollut graafisia hymiöitä tekstareissa, onneks! Mutta nyt, kun sain sen korjauksesta takasi ni näkyypä olevan graafiset hymiöt.. enkä ainakaan löydä mistään semmosta asetusta, että sais ne pois D;;

saa auttaa jos osaa :D:D

Äänestä

Puhelimes ohjelmisto on päivitetty huollossa, e52 kuului niihin s60 puh. joihin hymiöt tuli

niitä ei saa pois

Äänestä
  • okee kiitos vastauksest^^
    no ompa perseestä, ettei niitä saa pois :)......

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


173122 kirjoitti:

Eihän mikään nykyajan puhelin voi olla sellainen missä ei graafiset hymiöt näy!? Tarviiko siis nokia e52 :ssa tämä toiminto jotenkin asentaa tms.? Koska onhan siinäkin mallissa pakko ne olla, vai??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu